Yeni hastane için ön hazırlık

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, 2015 çalışmaları ve yatırımlar konusunda sağlık kurumu yöneticilerini bilgilendirdiği toplantıda, yapımı süren 400 yataklı yeni Devlet Hastanesi için gerekli 100 kalem tıbbi cihaz alımı için gerekli planlamaları yaptıkların söyledi.
Uyanık, ildeki sağlık kuruluşlarına geçen yıl toplam 3 milyon 867 bin 500 TL değerinde tıbbi cihaz alındığını da açıkladı..

 

Kastamonu Kamu Hastaneleri Birliği, 2015 yılı çalışma ve yatırımlarını Genel Sekreter Dr. Mustafa Uyanık başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirdi. Toplantıya, il genelinde görev yapan tüm sağlık yöneticileri katıldı.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, sağlık yöneticilerini bilgilendirirken, 2015 yılı içerisinde İl genelinde kendilerine bağlı sağlık ünitelerinde kullanılmak üzere 3 milyon 867 bin 500 TL değerinde tıbbi cihaz alındığını söyledi.
2015 yılı içerisinde Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi’ne KBRN ünitesi, AMATEM, acil servis revizyonu, anjiografi ve KVC merkezi, ek hizmet binasına ikinci uyku laboratuvarı ve palyatif bakım merkezi kazandırıldığını belirten Genel Sekreter Uyanık, sona yaklaşıldığını söylediği anjiografi ve KVC merkezi için yapılan toplam yatırım harcamasının 2 milyon 556 bin lira olduğunu da kaydetti.
Yapımı tamamlanıp geçici kabulü yapılan ve Sağlık Müdürlüğü tarafından teslim alınması beklenen Devrekani Devlet Hastanesi için gerekli 32 kalem tıbbi cihaz ve mefruşatın alımı için 1 milyon 271 bin TL harcandığını belirten Genel Sekreter Dr. Mustafa Uyanık, yapımı devam eden sağlık üniteleriyle ilgili de bilgi verdi.
5 milyon 365 bin TL ihale bedelli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için gerekli 13 kalem tıbbi cihaz için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan ödenek verilmesi talebinde bulunulduğunu, açılmayı bekleyen Araç İlçe Devlet Hastanesi için de 53 kalem tıbbi cihaz için gerekli ödeneğin istendiğini ifade eden Uyanık,Taşköprü Devlet Hastanesi inşaatının da hızla devam ettiğini hatırlattı.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık,102 milyon TL ihale bedeli olan ve Hacıorta mevkiinde yükselen 400 yataklı yeni Devlet Hastanesi’yle ilgili olarak da, toplam 100 kalem tıbbi cihaz alımı için gerekli planlamaları yaptıklarını, yine merkezi olarak alınması planlan 285 adet tıbbi cihazın sisteme girildiğini söyledi..