Yeni sanayi için gaza basıldı

Kooperatif kuruldu, üye kayıtları başladı

Belediye Başkanı Babaş, Eski Sanayi Sitesi’nin taşınması ile ilgili önemli bir aşamanın kat edildiğini belirterek, “Yeni Sanayi Kooperatifi kuruldu, üye kayıtlarına başladı” dedi.

Yeni Sanayi’nin Batı Çevre Yolu’ndaki Taşlık mevkisine yapılacağını belirten Belediye Başkanı Babaş, “Yeni Sanayi Sitesi olarak ayırdığımız alanın bir kısmında da Yeni Toptancılar Hali’ni inşa edeceğiz” açıklamasında bulundu.  

 

Babaş

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kamuoyunun merakla beklediği Eski Sanayi Sitesi’nin taşınması ve Yeni Sanayi Sitesi’nin kurulmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili önemli bir aşamanın kat edildiğini belirten Belediye Başkanı Babaş, “Yeni Sanayi Kooperatifi kuruldu, üye kayıtlarına başladı” dedi.

Yeni Sanayi Kooperatifi’nin sanayi esnaflarından Mehmet Sirkecioğlu başkanlığında, Ergün Can ile Turgut Demir’in başkan yardımcılıklarında kurulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Babaş, “Önümüzdeki ay genel kurul yapılacak, üyelerin oyları ile yönetim organları belirlenecek” dedi.

Yeni Toptancılar Hali

Yeni Sanayi’nin Batı Çevre Yolu’ndaki Taşlık mevkisine yapılacağını belirten Belediye Başkanı Babaş, “Yeni Sanayi olarak ayırdığımız alanın bir kısmına da Yeni Toptancılar Hali’ni inşa edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yeni Toptancılar Hali’nin Hal Yasası kapsamında günümüz şartlarına uygun olarak inşa edileceğini belirten Belediye Başkanı Babaş, “Kooperatif teşekküllerinin tamamlanmasının ardından Bakanlık yetkilileri ilimize gelerek işlemleri başlatacaklar” şeklinde konuştu.