Yeni üniversiteye Dadaylı rektör

Mayıs ayında kurulan Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü’ne Dadaylı hemşerimiz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye rektör atamalarına ilişkin kararı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kanun Hükmünde Kararname ile Erciyes Üniversitesi’ne bağlı bazı fakülte ve yüksekokulların yer aldığı Kayseri Üniversitesi’nde 4 fakülte, 1 enstitü, 11 meslek yüksekokulu bulunuyor. Karamustafa’nın geçtiğimiz dönem 13 bin 437 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü Kayseri Üniversitesi’nde, eğitim faaliyetlerini güçlendirmesinin yanı sıra yeni kurulması sebebiyle tam olarak oluşturulamayan idari teşkilatı güçlendirmesi bekleniyor.

Daday nüfusuna kayıtlı olan Kurtuluş Karamustafa, lise öğrenimini Bolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İİBF Mersin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı’ndan yüksek lisans derecesini alan Karamustafa, Birleşik Krallık Strathclyde Üniversitesi İskoçya Otelcilik Okulu’ndan turizm alanında doktor derecesini aldı.

Erciyes Üniversitesi’nde sırasıyla araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak, pazarlama alanında doçentlik unvanını aldıktan sonra da doçent olarak atanan Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde profesör ve fakülte dekanı olarak da görev yaptı. Karamustafa, öncesinde ise Erciyes Üniversitesi Nevşehir MYO’nun Kurucu Müdürü olarak görev yaptı. Bunlara ilaveten birçok ulusal ve uluslararası dergilerde hakemlik, bilimsel toplantılarda bilim kurulu, danışma ve yürütme kurulu üyelikleri de bulunan Karamustafa, Turizm Akademisyenleri Derneği’nin (TUADER) Kurucular Kurulu üyesi.