Yeniden Refah’ta istifalar

Yeniden Refah Partisi’nin İl Başkan Yardımcıları, Merkez ilçe Başkan ve yöneticileri  ile Daday ilçe Başkan ve yöneticileri, istifalarını açıkladı.

İl Başkanı’nın ve Genel Merkez’in tutumlarını gerekçe gösteren istifacılar, yeni istifaların da geleceğini iddia ettiler.

 

Yeniden Refah Partisi’nin İl Başkan Yardımcıları, Merkez ilçe Başkan ve yöneticileri  ile Daday ilçe Başkan ve yöneticileri, istifalarını açıkladı.

“Partinin kuruluşundan bugüne kadar her aşamasında takatimizin sonuna kadar  Hakk’ın hakim olması düşüncesinin mücadelesini verdik” diyen istifacıların, aldıkları kararla ilgili açıklamaları ise şöyle:

“Lakin geldiğimiz aşamada Kastamonu Teşkilatında İl Başkanı’ndan kaynaklanan büyük sorunlara uzun süredir bir türlü çözüm üretemeyen ve sorunları halının altına süpürme yolunu seçen Yeniden Refah Partisi’nin Genel Merkezi’nde bulunan bazı şahıslar ve belli güç sahibi olanlar kendilerini Kaf Dağı’nın tepesinde her şeyi bilen olarak görürlerken, teşkilatları ise emirleri dışına çıkamayan, her denileni yapmak zorunda olan, sınırsız tabi olmaya mecburi, her denileni kabul eden ama hiçbir şeyden anlamayan, varlıklarıyla yoklukları önemsiz köleler olarak görmektedir.

Öte yandan AK Parti’ye sürekli göz kırpan, Erbakan Hocamızın, ‘alınlarını secdeden kaldırmasalar da bu veballeri ödeyemezler’ dediği insanları desteklemekten söz eden Genel Merkez yönetimi, bu suretle partiye destek veren gönüllülerde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.

Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden hareketle Kastamonu İl Başkan Yardımcıları Av. Özgür Yazkan, Av. Özkan Yazkan, Mustafa Dönmez, Vedat Kuşçu, İl Disiplin Kurulu üyesi Ercan Duran, Merkez İlçe Başkanı İlker Uzuner ve yöneticileri Evren Ülker, Mehmet Sevim, Sezer Yazıcı, Daday İlçe Başkanı Yaşar Yazkanve yöneticileri, Daday İlçe Hanım Kolları Başkanı Ferihan Yazkan ve yüzü aşkın üyeyle birlikte görevlerimizden ve parti üyeliklerimizden istifa ediyor ve kısa zaman içinde onlarca üyenin daha partiden istifa edeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”