Yenilmezlik rüzgarıyla Play Off’ta esme planı

“Play Off maçlarına yenilmezlik serimizle katılmak istiyoruz” diyen Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, rakiplerde korku ve çekingenlik yaratan yenilmezlik serisi ile hedefe daha kolay ulaşabileceklerini söyledi.

Babaş, “Play-off’ta rakiplerin karşısına, küme düşme hattından sıyrılıp ilk 5’e tırmanmış ve 20’ye yakın maçta yenilmemiş bir ekip olmanın yaratacağı kuvvetli rüzgarı yanımıza alarak çıkacağız” dedi.
Kastamonuspor 1966’da sezon başında yaşanan zor günlerin ardından elde edilen başarının mimarlarından olan Kulüp Başkanı Metehan Babaş, play off maçlarına yenilmezlik serisini sürdürerek katılma düşüncesi içerisinde olduklarını söyledi.

Son iki haftaya en yakın takipçilerinin 4 puan önünde girdiklerini ve büyük bir avantajı ellerinde bulundurduklarını belirten Metehan Babaş, şampiyonluğunu Erciyes maçında ilan etmeye hazırlanan MKE Ankaragücü’nü de yenerek yenilmezlik serisini 18 maça çıkarttıklarını hatırlattı ve “Rakiplerimiz Karşıyaka ve Niğde Belediyespor’un da puan kaybetmesiyle Play-Off yolunda önemli bir mesafe katettik. Gönlümüz ‘Play-Off’tayız’ demeyi çok istiyor, ama matematiksel olarak henüz hiç bir şey bitmiş değil. Matematiksel olarak garantilemiş olsak dahi kulüp karakterimiz ve kulüp geleneğimiz gereği kalan iki maçımızı da kazanarak sezonu noktalamak istiyoruz. Play-Off’lara, yenilmeme alışkanlığımızı kaybetmemiş olarak, takımımızın kendine olan özgüveni en üst seviyede başlama düşüncesindeyiz. Bunu başardığımız takdirde Play-Off’un en avantajlı ekibi olacağımız inancındayım” dedi.

“RÜZGARI ARKAMIZA ALACAĞIZ”

Play Off’taki en ciddi rakiplerden olan Gümüşhanespor’u kastederek, “Sezon başından bu yana şampiyonluk yarışında tüm enerji ve gücünü harcayıp Play-Off’la yetinmek durumunda kalan, hatta bitime iki hafta kala teknik heyet değişikliğine giderek yitirdiği moral motivasyonunu geri kazanmaya çabalayan rakiplerin karşısına, küme düşme hattından sıyrılıp ilk 5’e tırmanmış ve 20’ye yakın maçta yenilmemiş bir ekip olmanın yaratacağı kuvvetli rüzgarı yanımıza alarak çıkacağız” diyen Metehan Babaş, bu nedenle son iki maçtan da galibiyetle ayrılarak, arkalarına alacakları rüzgarla gemiyi hedefine daha kolay taşıyacaklarını söyledi.

“SAMİMİYET VE İYİ NİYET
BİZİ BUGÜNLERE GETİRDİ”

İlk devrenin kendileri için istedikleri gibi geçmediğini söyleyen Metehan Babaş, “Lig ikinci yarıda yeniden başlamış olsa bugün şampiyonluk sevincini şehir olarak yaşayan kulüp olacaktık. Ama ilk devre istediğimiz gibi geçmedi. Devre arasında büyük bir risk alarak bu başarının temelini attık. Bunu çok kısa bir zamanda çok titiz bir çalışmayla yaptık. Teknik direktörümüz Ziya Doğan ile birlikte bire bir transfer çalışmalarını yürüttük, gecemizi gündüzümüze kattık. İkinci devre için 1. Lig kalitesinde yeni bir kadro kurduk. Tutmayabilir ve bugün küme düşme kabusları görüyor olabilirdik. Ancak, en üst kademedeki yöneticimizden malzemecimize kadar yakaladığımız samimiyet ve beslediğimiz iyi niyet bugün başarılı olmamızda tüm engelleri aşmamızı sağladı” dedi.

“RAKİPLER BİZDEN ÇEKİNİYOR”

İkinci devre sergiledikleri futbolla tüm takımların dikkatini çektiklerini ve rakipleri ise tedirgin ettiklerini söyleyen Metehan Babaş, “Bugün ne Kırmızı Grup’ta, ne de Beyaz Grup’taki takımlar Kastamonuspor 1966’nın Play-Off oynamasını istiyor. Rakipler bizden korkuyor, çekiniyor. Şunu da net olarak görüyorum ki bizle eşleşmemek için maç kazanmanın ya da puan kaybetmenin hesabını yapmaya başlayan ekipler var” diye konuştu.

“ŞEHRİN TANITIMINA KATKIMIZI ARTTIRDIK”

Kastamonuspor 1966’nın elde ettiği sportif başarıların şehrin tanıtımı açısından da büyük rol oynadığını söyleyen Metehan Babaş, “Ulusal bazda Kastamonu adından daha sık bahsedilir, televizyon ve gazetelerde Kastamonu adı daha çok yazılır çizilir oldu. Kastamonuspor 1966 ilk iki senesinde olduğu gibi bu yılda da Kastamonu’nun tanıtımındaki en etkili enstrümanı olma misyonunu üstüne koyarak yerine getirdi” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ
GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYOR”

Başarının en büyük mimarının Belediye Başkanı Tahsin Babaş olduğunu da söyleyen Metehan Babaş, “Kulübümüzün antrenmanından maçlarına, tesislerinden sahalarına kadar her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilenmekte, gücümüze güç katmaktadır. Kendisine tüm Kastamonu adına minnet borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Maçlarımıza gelerek her zaman yanımızda olan Valimiz Yaşar Karadeniz’e, Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, Emniyet Müdürümüz Metin Turgay Karabulak’a, ilçe belediye başkanlarımıza, kamu kurum müdürlerine, sivil toplum kuruluşlarına, iş adamlarımıza ve takımlarını iyi günde kötü günde destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Metehan Babaş, açıklamasında son olarak, 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumun da önce ülkeye daha sonrada büyüyen ve gelişen Kastamonu’ya hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.