YER SORUNU ÇÖZÜLDÜ

0
9

Yapımı sürüncemede kalan yeni spor salonu, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve binası yenilenecek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için sürmekte olan yer arayışında sona gelindi.

Sağlık Bakanlığı ile yapılan takas sonucu yeni spor salonu eski Şehit Şerife Bacı Devlet Hastanesi’nin üst kısmındaki araziye, Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ise İl Özel İdaresi’ne ait alanın Devlet Hastanesi’ne bakan kısmına inşa edilecek.

Yapımı sürüncemede kalan yeni spor salonu ile şehrimizde ikincisi yapılacak Sağlıklı Yaşam Merkezi ve binası yenilenecek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için yer arayışında sona gelindi.

Spor salonu yerinde son karar

Yeni spor salonu için şehrimizde yer arayışına giren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kastamonu Belediyesi’nin teklif ettiği alanlar da dahil olmak üzere uygun bir yer bulamamıştı.

Kastamonu Belediyesi’nin teklif ettiği son öneri olan eski Şehit Şerife Bacı Devlet Hastanesi’nin üst kısmındaki arazi ise Sağlık Bakanlığı’nın şehrimize kazandırmak istediği ikinci Sağlıklı Yaşam Merkezi projesine takılmıştı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yapılan görüşme sonrasında ortaya bir takas fikrinin çıktığı ve Bakanlığın söz konusu bu alana spor salonu yapılmasına yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

İmzaya kalan takas uyarınca Sağlık Bakanlığı’nın bu alana yapacağı Sağlıklı Yaşam Merkezi, İl Özel İdaresi alanının Devlet Hastanesi’ne bakan kısmına inşa edilecek.

Rehabilitasyona yeni bina

Sağlık Bakanlığı ile yapılan takas sonucu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi de yeni bir binaya kavuşacak. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin de İl Özel İdaresi alanının Devlet Hastanesi’ne bakan kısmına yapılacak ve yeni Devlet Hastanesi’ne komşu olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER