Yıldırım emeklilik

Vali Mesut Yıldırım, görevine, ilimize yedi ay hizmet verdikten sonra kendi isteğiyle emekliye ayrılarak nokta koydu.

Yıldırım, valilik yaptığı ilk il olan Kastamonu’ya, görevini kendi sonlandırmış ilk vali olarak veda etti.

Vali Mesut Yıldırım, Kastamonu’daki ilk valilik görevine, ilimize yedi ay hizmet verdikten sonra kendi isteğiyle emekliye ayrılarak nokta koydu.
Aldığı bu karar sonrası dün ilimizden ayrılan Yıldırım için, Valiliğin geçici olarak taşınmış olduğu Defterdarlık’ın bahçesinde bir uğurlama töreni düzenlendi. Burada kendisini uğurlamaya gelen bürokrat, sivil toplumcu, siyasi ve yurttaşlarla tek tek vedalaşan Mesut Yıldırım, duygulu anlar yaşadı ve yaşattı.
10 Haziran 2016 tarihinde başladığı Kastamonu’daki görevine emekliye ayrılarak son veren Yıldırım’ı uğurlama törenine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İGM Saşkanı Mehmet Tayıkcı, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fevzi Başköy, 22. dönem Milletvekili Mehmet Yıldırım, kurum müdürleri, STK yöneticileri, siyasiler, bazı işadamları ve yurttaşlar katıldı.
Vali Yıldırım konuşma yapmadan önce tüm katılımcılarla tokalaştı, vedalaştı ve kısa süreli de sohbet etti, ardından da kendisine ait oto ile memleketi Uşak’a gitmek üzere ilimizden ayrıldı.

•••

Bu sözlerle veda etti:

“Hakkınızı helal edin”

Vali Mesut Yıldırım, Kastamonu’ya yaptığı şu kısa konuşmayla veda etti:
“Güzel Kastamonu’muzun güzide insanları…
Kendi isteğimle emekliye ayrılmak suretiyle aranızdan ayrılıyorum. Valilik makamına layık görmesi nedeniyle, Hükümetimize vefa ve vicdan borcum olduğunun da farkındalığıyla 7 aydır valisi olduğum bu müstesna şehirde görevimi de bu bilinçle layıkı vechile yerine getirmeye çalıştım.

Üzerimde hakkı olan mesai arkadaşlarım var, vatandaşlarımız var, mümkünse vicdanları elveriyorsa haklarını helal etsinler, üzerinde hakkım olan insan varsa eğer, ben de helal ediyorum.

Görev yaptığım süre içinde anlayış, destek ve işbirliğini esirgemeyen Sayın Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, STK temsilcilerine, muhtar arkadaşlarıma ve tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yine bu süre içinde sorumlu gazetecilik anlayışının timsali olarak niteleyebileceğim Kastamonu basınına en içten saygılarımı sunuyor, Anadolumuzun en özgün kentlerinden Kastamonu’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı yürekten selamlıyor, cümlenizi Allah’a emanet ediyorum.”

.