Yıldırım’ın 4-4-2 hazırlığı

  • Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, transfer tahtası açıp yapacakları transferler sonrasında, oyuncuların da uyum göstermesi halinde 4-4-2 sistemine dönebileceklerini söyledi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Kampın iyi geçtiğini söyleyen Ahmet Yıldırım, “Mevcut kadromuzun performansı bizi son derece mutlu etti. Transfer tahtamız açılırsa saha içerisinde ve antrenmanlarda rekabeti artıracak bu ligin ilgi gören kaliteli oyuncularını arıyoruz. Eğer mümkün olursa santrfor, bir kanat, 2 veya 1 tane orta saha bir tane de defans alabilirsek bizi mutlu eder diye düşünüyorum” dedi.

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ TAKIM OYUNCULARINA BAĞLI

Ahmet Yıldırım, “Çok daha farklı, çok daha zor şartlarda, saha içerisinde agresifliğin, mücadelenin üst düzey olacağı bir ikinci yarı geçireceğimiz için oyuncuları buna göre hazırlıyoruz. Sistem değişikliğini yapabiliriz. Benim en çok oynatmak istediğim sistem, çift forvet. Yani 4-4-2 sistemi. Eğer uygun olursa, oyuncular bu pozisyonda istediklerimizi verirse en sevdiğim sistem” dedi.

Kırmızı-siyahlı taraftarlara da mesaj gönderen Ahmet Yıldırım, “Taraftarlarımıza biz inanıyoruz. Hep aynı şeyleri tekrar ediyoruz ama gönül vermiş insanlar dışında çok büyük bir katkısı yok. Gönül bağı bizim için yeterli ama stadı doldurma anlamında yetersiz. Sadece bu desteği verirlerse bize çok daha ekstra katkı yapacak diye düşünüyorum, beklentim böyle” diye konuştu.