Yılmaz: Yolumuz yapılmazsa turizmimiz biter

Yollarımız geçen sene programa alındı ama henüz yapılmadı. Ama bu sene illa programa alınacak ve yapılacak deniliyor. Eğer bu sene de yapılmazsa Pınarbaşı ilçemizde turizm biter. Bu sorunlar çözüldüğü zaman turizme katkı daha fazla olur.”

Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, EMITT Fuarı’nı gazetecilere değerlendirdi.

Kastamonu turizmine katkı sağlamak amacıyla bu etkinliklere katılım sağlandığını hatırlatan Başkan Yılmaz: “Elimizden geldiği kadar Kastamonu’yu tanıtmaya çalışıyoruz. Her yıl broşür, davetiye dağıtıyoruz ama ne kadarı bize geliyor onu da bilemiyoruz. İki seneden beri Pınarbaşı’nın turizminde çok değişiklik var. Bize gelen çok fazla. Yazları otellerimiz cevap veremez oluyor zaman zaman. Biz amacımıza ulaşıyoruz, başka yerleri fazla da bilemiyorum. Bunun için de fuarlardan ve tanıtım günlerinden hiç ayrılmıyoruz. İnşallah hayırlısı olur” dedi.

Bu tür etkinlikler bizlerin biraz daha ufkunu açtı” diyen Başkan Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Pınarbaşı zaten özel bir yer. Burayı duyan, gören, gelen çok. Yollarımız geçen sene programa alındı ama henüz yapılmadı. Ama bu sene illa programa alınacak ve yapılacak deniliyor. Eğer bu sene de yapılmazsa Pınarbaşı ilçemizde turizm biter. Bu sorunlar çözüldüğü zaman turizme katkı daha fazla olur. Safranbolu’ya gelen de bize uğruyor. Ama yollarımızın kötü olmasından öyle bir sıkıntı çekiyoruz ki gelen yüzünü buruşturuyor. Bir daha gelmez oluyor. Bu yollarla ilgili muhakkak ödenek ayrılıp yapılması lazım. Burası cennet, burayı gören bir daha gelmek istiyor. Tek eksiğimiz yollar. Sesimize yetkililer kulak versin istiyoruz.” (KGC)