Yılmaz’dan anlamlı veda

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeati Başkanı Erkan Yılmaz, cumartesi günü yapılacak kongreleri öncesinde yeniden aday olmayacağını, görevi devralacak arkadaşına destek vereceğini açıklarken, “Makamların zamanı geldiğinde bırakılabilmesi gerektiği bilinci ve inancındayım” dedi.
Yılmaz’ın, kongre öncesinde yaptığı açıklama şöyle:
“Saygıdeğer Kastamonu halkı ve çok kıymetli Meslektaşlarım;
Mayıs 2013 tarihinde siz saygıdeğer meslektaşlarımın yüksek teveccüh ve desteğiyle Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak seçildim.
Görev sürem boyunca, almış olduğumuz sorumluğu layıkıyla yerine getirebilmek için, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte olanca gücümüzle çalıştık. Bu süreç içerisinde bir başarı var ise, bu başarı ekip arkadaşlarımın, bir eksiğimiz olmuş ise de, bu eksiklik benimdir. Sorumluluğu da tamamen bana aittir.
Makamların zamanı geldiğinde bırakılabilmesi gerektiği bilinci ve inancındayım.
Aile büyüklerim ve geçmişim benim şeref belgemdir, nüfus kağıdımdır. Ben; nereden geldiğimi unutmadım, nereye yürüdüğümü de aklımdan çıkartmıyorum. Mesleğimin bütün köklerinin, bütün dallarının nasihatlarını kulağıma küpe yaptım, yapmayı da sürdüreceğim. Ben bu kutsal yola büyüklerimin, sevdiklerimin ve siz meslektaşlarımın hayır dualarıyla çıkmıştım. Elbette eksiklerim ve yanlışlarım olmuştur, ama her eksikten bir fazla, her yanlıştan bir doğru çıkartmayı da öğrendim.
Altı yıldan bu tarafa birlik ve beraberlik içinde sürdürdüğümüz Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nde başkanlık görevimin artık son günlerini yaşıyorum. Bu altı yıl içindeki dostluk, arkadaşlık, samimiyet ve gösterdikleri hizmet aşkı için tüm yönetim kurulu üyelerime ve meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bundan sonraki yaşamımda, konumum ve şartlar ne olursa olsun, her zaman ve her yerde meslektaşlarımın hizmetinde, yanında, her türlü yardım ve desteğe hazır olacağım.
Göreve başladığım tarihten bugüne kadar; onur ve gururla ifa ettiğim Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevim süresince büyük destek ve yardımlarını gördüğüm en başta sevgili eşime, aile bireylerime, yönetim kuruluma, yayın yapan tüm gazetelerimize, radyolarımıza, haber ajanslarımıza, internet haber sitelerimize, internet tv’lerimize, gazete dağıtıcısından gazete sahibine kadar tüm meslektaşlarıma, cemiyetimiz fahri üyelerimize, dostlarıma ve tabiî ki saygıdeğer Kastamonu halkına gönül dolusu saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum.
2013 yılından bu tarafa 2 dönem de 6 yıl olmak üzere; ilk günkü istek ve heyecan ile büyük onur ve gururla yürüttüğüm Kastamonu Gazeteciler Cemiyetimizin 11 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek genel kurulunda başkanlığa aday olmayacağımı ifade ediyor, görev alacak arkadaşımın en büyük destekçisi olacağımı belirtiyorum.
Hakkınızı helal edin saygıdeğer yol arkadaşlarım.
İyi bir seçim geçirmeyi Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.
Sağlıcakla kalın…”