Yolspor sezona hazır

Kastamonu’da sporun lokomotif kulüplerinden birisi olan Yolspor’da basketbol branşı için sezon açılış programı düzenlendi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü misafirhanesinde düzenlenen programda konuşan Yol Spor Kulüp Başkanı Mahmut Ziya Sarı, “Spor ruhu altında 5-6 branşımız var. Keşke imkan olsa da bu toplantıyı il bazında yapabilsek. Kastamonu’da spor ruhunu kalkındırabilsek, buna hizmet edebilsek hepimiz. Gençlere sadece sporu değil iyi bir kişiliği de kazandırabilsek. Bizim gelecekteki mutluluk kaynağımız da bu olacak. Gençlerimiz sakın spordan uzak durmasın” dedi.

Yolspor’un basketbol sorumlusu Ali Başak ise, “Bizim amacımız amatör sporu geliştirmek. Alt yapıdaki bir insana, bir gence öncelikle ahlaklı olmayı centilmen olmayı, spor ruhuna uygun davranmayı, yenilgiyi hazmedebilmeyi ama her zaman yenmek için çaba sarf etmeyi öğretmek istiyoruz. Bu sene 6 takımımız var. Bunların 2’si genç 2’si yıldız, 1 küçük ve 1 minik takımdan oluşuyor. Amatör sporlara daha fazla ilginin artmasını istiyoruz. Bundan sonra da bu yönde de çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Yol İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Çelik de, “Bizim çalışanlarımız, toplu sözleşme maddeleri gereğince spora yardım yapmaktadırlar. Yol-İş böyle bir teşkilattır. Yol-İş spora ve sporcuya en çok değer veren kuruluştur. Az bir katkı sağlıyoruz ama herkese katkı vermelerini istiyoruz” dedi.

Yemeğe katılan Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu ise “Kastamonu’da 81 kulübümüz var. Bu kulüplerin 61 tanesi kendi bünyemizde mevcut. 61 kulüp içerisinden 11 kulüp futbol dışında faaliyetlere katılan kulüplerimiz. 22 kulübümüz sadece futbolla ilgileniyor. Bu bizi üzüyor tabi. Özellikle son 4-5 yıldır Yolspor, idari yapısıyla ve sporcularının tutumuyla, elde etmiş oldukları başarılarla bizleri gururlandıran bir kulübümüz. Destek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi de eski bir basketbolcu olduğunu belirterek, “40 yıl önce bende Erzincan’da lise basketbol takımındaydım. Ayrıca Kızılay Gençlik adında amatör kulübümüz vardı. Yaşlar, seneler çok hızlı geçiyor. Günlerinizin kıymetini bilin. Basketbolda öğrendiğiniz tüm taktikleri hayatınızda da uygularsanız hayatınız boyunca başarılı olacağınıza inanıyorum. Basketbol bu açıdan hayatla bire bir ölçüşen bir spordur. Hayatınız boyunca hep 3’lükler atmanızı diliyorum. Yolspor bizim teşkilatımızın göz bebeği. Karayolları olarak Türkiye’de çok büyük işlere imza atan bir teşkilatız. Aynı zamanda amatör spora da verdiğimiz destekle, amatör spora amatörce bir ruhla verdiğimiz destekle, görevimizi yaptığımızın bilincindeyiz” şeklinde konuştu.