Yörük Ali Paşa İYİ kurucusu

Eski Jandarma Bölge Komutanı Yörük Ali Paşa lakaplı emekli Tuğgeneral Ali Aydın, Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’nin 200 kişilik kurucular kurulunda yer aldı.

Meral Akşener’in kurucu genel başkanı olduğu “İYİ Parti”nin kuruluş toplantısı dün Ankara’da yapıldı.

Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki kuruluş kurultayında yeni partinin; ismi, logosu, programı ve 200 kişilik kurucular listesi de açıklandı.

Kastamonu eski Bölge Komutanı Tuğg.Ali Aydın (Yörük Ali)

Kurucular Kurulu’nda Kastamonu’nun da yakından tanıdığı bir isim olan eski Jandarma Bölge Komutanı Yörük Ali Paşa lakaplı emekli Tuğgeneral Ali Aydın da yer aldı. Balyoz davasından tutuklanan daha sonra suçsuzluğu ortaya çıkınca tahliye edilen ve memleketi Adana’dan MHP milletvekili adayı olan Ali Aydın, artık siyasi yoluna Meral Akşener’in partisinde ilerleyecek. Ali Aydın, Kastamonu’dan ayrıldıktan sonra da irtibatını koparmayıp ilimize sık sık ziyaretler gerçekleştirmişti.

İYİ Parti’nin partinin logosunu çevresinde sekiz çizgi bulunan güneş oluşturuyor..

Partinin programı da belli oldu. Programı ‘İyi bir Türkiye’, ‘Demokrasi ve Hukuk’, ‘Toplum’, ‘Kamu Yönetimi’, ‘İç ve Dış Güvenlik’, ‘Kurumlar’, ‘Dış Politika’ ve ‘Hedefler’ başlıklı 8 ana hedeften oluşan partinin ana slogan ise, “Türkiye iyi olacak.”

İYİ Parti’nin Ankara’daki kuruluş toplantısına Kastamonu4dan da katılım oldu. Eski MHP İl Başkanı İlhan Engin, eski MHP İl Yöneticisi Ahmet Sertlek ve İGM Merkez Üyesi Mehmet Çıvgın Kastamonu’dan kuruluş toplantısına katılan isimler arasındaydı.

Kurucular kurulunun tanıtımının ardından kürsüye gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener, konuşmasının ilk bölümünde iktidar ve muhalefet partilerini eleştirdi.

Akşener, konuşmasında, “Umutlarımız hayallerimiz var. Gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz. Özgür bir toplum istiyoruz. Hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Allah hayırlı eylesin. İyi adalettir, kararlılıktır, umuttur, gelecektir, bilgidir, zenginliktir, cesarettir. O da burada var. İyi, medeniyet demektir ve bu yolun taşlarını sadece cesurlar döşer. Türkiye coğrafyasıyla kucaklaşıp Avrasya olacak. Dünya ile kucaklaşacak. ‘İYİ Parti’ ile güçleneceğiz mutlu bir Türkiye olacağız” dedi.