Yücel’den sonra Sait Gülabacı…

Eski Tosya Belediye Başkanı ve E. İl tarım Müdürü Veteriner Hekim Sait Gülabacı, koronavirüse yenik düştü ve 63 yaşında aramızdan ayrıldı.

Kastamonu Belediyesi çalışanı İzzet Bayraktar ve Bozkurtlu Terzi Burhan Tunç da koronavirüs sonucu aramızdan ayrılan diğer iki tanınan isim oldu.

Sait Gülabacı

Mümtaz Yücel’in ardından eski Tosya Belediye BaşkanlarındanVeteriner Hekim Sait Gülabacıda yakalandığı koranavirüse yenik düşerek 63 yaşında hayatını kaybetti.

2004 yılında AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Sait Gülabacı 2004-2009 yılları arasında Tosya Belediye Başkanı olarak görevini sürdürdü.

Kastamonu’da ikamet eden Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü olan Sait Gülabacı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayata tutunamayarak hayata veda etti.

1957 doğumlu olan Sait Gülabacı, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde mezun oldu. Uzun yıllar Tarım Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Sait Gülabacı 1997-2002 yılları arasında Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü, 2002-2004 yılları arasında da Karabük İl Tarım Müdürlüğü görevini yürüttü. Karabük İl Tarım Müdürü’yken 2004 yılında siyasete girdi ve yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Tosya Belediye Başkanı seçildi. 2004-2009 yılları arasında Tosya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sait Gülabacı’nınşehrineönemli hizmetlerioldu. Güler yüzlü ve samimi kişiliği ile tanınan Gülabacı’nın vefatı ailesine, yakınları ve arkadaşlarına, Tosyalılara büyük üzüntü yaşattı.

İzzet Bayraktar

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 Tedavisi gören, Kastamonu Belediye Personeli Şükrü ve Fikri Bayraktar’ın babaları İzzet Bayraktar tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Burhan Tunç

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören Bozkurt’un tanınan simalarından Terzi Burhan Tunçda (64) hayatını kaybetti.

Burhan Tunç’un cenazesi Bozkurt Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi. CM

Merhumlara rahmet, ailelerine, yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar dileriz. CM