Yücel’den tüketicilere çağrı: “Sebze ve meyveyi manavdan ve pazardan alalım”

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, sebze ve meyve ihtiyaçlarını yerel esnaf ve üreticilerden karşılamaları çağrısında bulundu.

Gedik, “En ucuz meyve ve sebzeler semt pazarlarında, yerel esnaflarımızda ve manavlarımızda satılıyor. Semt pazarlarımızda satılan meyve ve sebzeler hem ucuz ve hem de kaliteli, günlük gelen ürünlerimiz. Pazarlarımızda satılan sebze ve meyve ürünlerimizin tamamına yakını da tarla ve doğal ürünlerimizdir. Bunların hepsi ilaçsız ve de hormonsuzdur. Ağaçta, tarlada ve bahçede üretilen ürünlerin hiçbiri hormonlu ve ilaçlı değildir. Her çeşit ve taze günlük ürünün bulunduğu yerel esnafımız ve pazarcı esnafımızdan alışveriş yapıp onları desteklemeliyiz, onları tercih etmeliyiz. Pazarcı esnafımız kar, kış, soğuk demeden müşterilerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyor.

Gedik açıklamasının sonunda da, “2020 yılının ülkemize, ilimize, hemşerilerimize ve tüm esnaf arkadaşlarımıza da sağlık sıhhat ve mutluluk getirmesini, bol kazançlar da elde etmelerini diliyorum “ dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU