Yüksel Aydın, Başkan Yaşar’ı topa tuttu

  • MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Pınarbaşı’nda düzenledikleri ilçe toplantısında AK Partili Belediye Başkanı Şenol Yaşar’ı eleştiri yağmuruna tuttu.
  • Şenol Yaşar’ı ayrımcılık yapmakla suçlayan Aydın, “Pınarbaşı İlçe Başkanımızın söyledikleri dehşet verici şeyler. Anlaşılabilir şeyler değil. Kastamonu’da böyle bir şey yok. ‘Neredeyse camileri, kahvehaneleri, lokantaları, marketleri ayırdık’ ne demek böyle bir şey olmaz Yazık günah değil mi?” dedi.

  

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Pınarbaşı’nda düzenledikleri ilçe toplantısında AK Partili Belediye Başkanı Şenol Yaşar’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Şenol Yaşar’ı ayrımcılık yapmakla suçlayan Aydın,  “Pınarbaşı İlçe Başkanımızın söyledikleri dehşet verici şeyler. Anlaşılabilir şeyler değil. Kastamonu’da böyle bir şey yok. ‘Neredeyse camileri, kahvehaneleri, lokantaları, marketleri ayırdık’ ne demek böyle bir şey olmazYazık günah değil mi?” dedi.

Huzursuz bir şehirde hiçbir sonuç alınmayacağını belirten Aydın, şöyle konuştu:

“Siyaseti sadece kendi nefsinizi tatmin etmek için yaptığınız zaman, o siyasetin ne kendinize, ne partinize, ne de bulunduğunuz şehre hiçbir faydası olmayacaktır. Biz şimdi nüfus bazında Kastamonu’nun yüzde 73,8’ini yönetiyoruz. Belediye başkanlarımız hiç ayırmadan, hiç kayırmadan çalışıyor. Biz sadece liyakate bakıyoruz. Liyakati varsa, AK Partiliymiş, CHP’liymiş diye değerlendirmiyoruz. Sadece değerlendirdiğimiz tek şey bu millete yapacağı hizmet. 7 belediyemizde de böyle. Hiç ayırmıyoruz. Millet huzurlu olacak. Daha önce de bu şehri 2 dönem biz yönettik. Hiç huzursuzluk verdik mi? Pınarbaşı İlçe Başkanımızın söyledikleri dehşet verici şeyler. Anlaşılabilir şeyler değil. Kastamonu’da böyle bir şey yok. Ne demek ‘Neredeyse kahveleri ayırdık, lokantaları ayırdık’ bu nasıl sözdür? Böyle şey mi olur? Yazık günah değil mi? Biz sıradan bir vilayet değiliz. Kastamonu denilince Cumhuriyet’in kuruluşunda verdiği mücadeleler hiç mi akıllarına gelmiyor? ‘Camileri ayırdık, lokantaları ayırdık’ böyle şeyler olmaz. Sayın Başkana çağrıda bulunuyorum: Böyle şey olmaz. 5 sene sen yöneteceksin zaten. Millet seni seçmiş zaten. Kendine çekin düzen ver. Sen belediye başkanısın, belediye başkanlığı yapacaksın. Herkes görevini yapacak.”

Pınarbaşı’nda hasta sevklerinde sorunlar yaşandığını öğrendiğini belirten ve “Bunu İl Sağlık Müdürümüzle görüşeceğim. Acil vakalarda Karabük, Pınarbaşı’na daha yakın. Ama teknik olarak herhalde mümkün değil, onu bir kere sorup öğrenelim. Kastamonu’da da birçok konuda sıkıntı yaşıyoruz. Ama bir şekilde bunları çözüyoruz. Eğer burada bir ayrıcalık yapılıyorsa bunu kim yapıyorsa eli kolu kırılsın” diyen Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir avuç insansınız burada. Çok ayıp. Esnaftan bile alışveriş yapmıyormuş, doğru mudur bilmiyorum. Bir de mazotu buradan almıyormuş. Çöp kamyonunun içerisine tankeri saklamışda, Eflani’den getirmiş. Bu doğru mudur? Azdavay’daki arkadaşımıza ne kadar gına geldiyse artık, ihaleye girmedi. ‘Vermiyorum mazot’ dedi. Bu nedir yahu?! bu konuda ben buradan gider gitmez Sayın Valimize konuyu arz edeceğim. Memleketin Kastamonu’daki sahibi Sayın Valimizdir. Bunlar çok tehlikeli cümleler ‘Kahveleri ayırdık, camileri ayırdık’ ne yüzüne? Sen yıllardır burada yaşamamışsın Sayın Belediye Başkanı, gelmişsin ve millet seni seçmiş takdir etmiş, bunun karşılığı bu milleti bölüp parçalamak mı? Bana kendi meclis üyeleri bile geldi. Kendi meclis üyeleri bile bundan bezmiş. Dolayısıyla bunların derhal düzeltilmesi gerekiyor”

DADAY YOLU İÇİN TEŞEKKÜR, PINARBAŞI YOLU İÇİN TEMENNİ

Sözlerini “Daday yolu için ise Karayolları ekiplerine teşekkür ediyorum.  Onun devamında da Pınarbaşı yolu inşallah hallolur” diye sürdüren MHP İl Başkanı, şunları söyledi:

“Bunun gibi daha bir sürü sıkıntılar var. Turizm açısından Pınarbaşı çok önemli bir noktaya geldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Başkanı dinlediğinizde Pınarbaşı’nda sanki her şey tozpembe. Her şey yolunda. Bir televizyon programında dinlediğimde rahat rahat konuşuyordu. Ben de dedim herhalde her şey yolunda. Bu yüzden herkes üzerine düşeni yapması gerekiyor. Ne demek cami ayırmak, kahvehaneyi ayırmak? Ne demek hoca minareden ezan okudu diye… Ne yapsın, okumasın mı? Emekli imam adam. Sayın Başkanı, ne oldu ezan okuduysa, senin ezanın farklı mı sanki? Olmaz böyle bu çok yanlış. El birliğiyle, buranın kanaat önderleriyle bunu makul bir seviyeye getirelim. Pınarbaşı bizim için her şeyiyle önemli, her ilçemiz bizim için önemli. Bu işi mutlaka düzeltelim. Camiyi, marketi, kahvehaneyi ayırmak, soğuk savaş dönemlerini hatırlatıyor. Pınarbaşı’nın yüzde 70’i birbirleriyle akraba zaten. Milleti birbirlerine mi düşüreceksiniz? Bu mevzuları mutlaka bize düşen ne ise MHP olarak 7/24 telefonum açık. Hangi görüşe sahip olursanız olun, kimi desteklediyseniz destekleyin, bizim elimizden gelen bir şey var ise İl Başkanlığı olarak bizler yapmaya hazırız. Bu şehir sizin şehriniz. Burada sizler yaşıyorsunuz. Seçeceğimiz yöneticileri çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Siyasi değerlendirme önemli ama insani değerlendirme daha da önemli. Hakikaten bu adam bizi yönetebilir mi? Yani şu şahıs Pınarbaşı’nı yönetebilir mi? Buna bakmamız gerekiyor. Sizin oyunuz burada çok kıymetli. Bakın şimdi hepiniz huzursuzsunuz. Ama düzelmeyecek bir şey yoktur inşallah. İnşallah Belediye Başkanımız aklını başına alır, toparlarız inşallah. SayınValimiz olsun, bizler olsun devreye gireriz, toparlarız diye düşünüyorum. Camileri ayırdık, marketleri ayırdık, kahvehaneleri ayırdık, lokantaları ayırdık böyle olmaz. Yandığımız gündür, kesinlikle ve kesinlikle bunu en kısa zamanda söz veriyorum bunu çözeceğiz.”

Aydın, toplantıdaki konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Ülkemiz zor günlerden geçiyor, bunun için Cumhur İttifakı oluştu hiçbir beklenti olmadan Türk milletinin yarınları adına. Yaşananları ve siyasi tabloları görüyorsunuz, Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’ye de uzun ömürler versin. Ülkemiz zor dönemlerden geçerken, Türkiye birçok badireyi bu birlik ve beraberlikle atlatırken şurada yaşanan hadiseler hakikaten mide bulandırıyor. Bunlara gerek yok. 31 Mart’ta seçim artık bitti, sen seçildin, milletimiz sizi takdir etti. Bu milleti çöp arabasında mazot tankeri taşıttırarak olmaz. Mazot ihalesine girmem diyor, artık bıkmış. Bahçesine koyduğu çöp konteynırına 14 bin lira para cezası kesiyor. Bu Azdavaylı işadamı,istihdam oluşturuyor, 150-200 kişi çalıştırıyor. Bizler bu insanlara böyle davranırsak, buradaki esnafa böyle hor gözle bakarsak, bunlardan ne bekleyeceğiz o zaman? O yüzden süratle Pınarbaşı’na huzurun gelmesi gerekiyor. Kastamonu Devlet Hastanesi çok güzel bir tesis ama hastanenin yönetiminde sıkıntılar var. Bu konuyla ilgili yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bu da son olsun. Bütün ilçelerimizde biz, MHP İl Başkanlığı olarak bu tür toplantıları gerçekleştireceğiz. Muhtarlarımızı her ilçede ayaklarına kadar gidip dinleyeceğiz.” (Haber Servisi)