Yükselişe geçtik

  • Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre ilimizde vaka sayıları geride bıraktığımız haftada artışa geçti. Bir önceki hafta 21,79’a kadar gerileyen ilimizdeki vaka sayıları son tabloya göre yüzde 34,10’e yükselmiş durumda.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre ilimizde vaka sayıları geride bıraktığımız haftada artışa geçti. Bakanlığın üç hafta önce il il vaka sayılarını açıklamaya başlamasıyla ilimizin ilk olarak 100 bin nüfusta vaka sayısı 29,73’tü. Kastamonu bu rakamla o haftanın en çok vaka azalışının olduğu 5 il arasına girmişti. Bir sonraki hafta belirlenen vaka sayılarında ise ilimizde 100 bin nüfusta vaka sayısı 21,79 olarak ölçüldü.

Ancak geride bıraktığımız haftada üst üste gelen haberler vaka sayılarında bir artışın yaşandığını da göstergesiydi. Önceki günkü kabine toplantısının hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin yeni vaka sayılarını açıkladı. Bir önceki hafta 21,79’a kadar gerileyen ilimizdeki vaka sayıları son tabloya göre yüzde 34,10’e yükselmiş durumda.