Yurt ve GSB bina ihalesi yapıldı

Kastamonu Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 1300 öğrenci kapasiteli yeni yurt binası ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binasının ihalesi önceki gün Ankara’da yapıldı.

Kastamonu Üniversitesi kampus girişinde inşa edilecek yurt binası ve Gençlik ve Spor hizmet binası hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Yurdumuzu en kısa sürede tamamlayıp öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Toplam maliyeti 56 Milyon TL’yi bulan proje kapsamında 1300 kişilik öğrenci yurdu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü binası, 400 kişilik konferans salonu, atölyeler, sosyal tesisler ve spor tesislerini şehrimize kazandırmış olacağız.” dedi.

Geçtiğimiz hafta ihalesi yapılan Merkez Spor Salonu projesiyle birlikte bir hafta içerisinde 100 milyon liralık iki projeyi ihale ettiklerini söyleyen Doğan Ünlü, “16 yıldır “Önce Millet Önce Memleket” diyerek Kastamonu’muza en güzel hizmetleri, önemli yatırımları kazandırıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizin gelişip kalkınması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.