Yurt’tan dolmuşçulara uyarı “Cezai işleme geçeceğiz”

  • Belediye Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, virüse karşı bir umursamazlığın söz konusu olduğunu söyledi ve “Dolmuşlarımız hat safhada dolu vaziyette geçiyor. Denetimler yapıyoruz. Bu zamana kadar uyarıda bulunduk. Bundan sonra kesinlikle cezai işleme geçilecektir” dedi.

 

Belediye Meclisi’nin bu ayki son oturumu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt’un başkanlığında Cuma günü akşam gerçekleşti.

Toplantının açılışında Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Mehmet Feyzi Efendi ile gazeteci Siyami Özel’i de andı.

Mehmet Yurt, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, kontrollü normalleşmeye de değindi. Kastamonu olarak durumun hiç iyi olmadığını söyleyen Mehmet Yurt, “Sayın Valimiz ile denetimlere katıldı. Maalesef durumumuz iç açıcı değil. Onun için hep birlikte Kastamonu halkı olarak herkes üzerine düşen görevi yapmazsa bundan kurtulma şansımız yok. Kastamonu halkında özellikle rica ediyorum. Sevdiklerimizi düşünelim. Çok insanımızı, çok arkadaşımızı kaybettik. Bunları bizzat göz önüne getirip, buna göre hareket etmek gerekiyor” dedi.

Virüse karşı bir umursamazlığın söz konusu olduğunu söyleyen Mehmet Yurt, “Dolmuşlarımız hat safhada dolu vaziyette geçiyor. Denetimler yapıyoruz. Bu zamana kadar uyarıda bulunduk. Bundan sonra kesinlikle cezai işleme geçilecektir. Bunlara dolmuşçu arkadaşlarımız ve tüm halkımızın kulak vermesini istiyorum. Kastamonu halkından rica ediyorum. Kesinlikle maske, mesafe ve hijyen uymalarını istiyorum” diye konuştu.