Zabıta Teşkilatı 193 yaşında

Kastamonu Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Üstün Göksoy, Zabıta Teşkilatının kuruluş yıldönümünün Kastamonu’da ilk kez kutlandığına işaret edip, Başkan Vidinlioğlu’na bu konudaki desteğinden dolayı teşekkür ettiği konuşmasında, zabıtanın çalışma anlayışında eşitlik, adalet ve karşılıksız hizmet olduğunu belirtti ve “7 / 24 görev başında olan zabıta teşkilatımız sizlere aileniz kadar yakındır” dedi.

 

Zabıta Teşkilatı’nın 193’üncü kuruluş yıldönümü dün kentimizde de kutlandı.

Kastamonu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü amir ve çalışanlarının bando eşliğinde geldikleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’ndaki çelenk töreninde konuşan Göksoy, teşkilatın kuruluş yıldönümünün Kastamonu’da ilk kez kutlandığını hatırlattı ve bundan gurur duyduklarını söyledi.

Çelenk sunma törenine Belediye Zabıta Müdürü Ahmet Üstün Göksoy , Hal Müdürü İbrahim Küçükbulut ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Adem Ünal ile Belediye Zabıta görevlileri katıldı.

Zabıta çelengini anıta koyduktan sonra konuşan Göksoy, şunları söyledi:

“Bu sebeple bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Rahmi Galip Vidinlioğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Kastamonu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Hal Zabıta Müdürlüğü bünyesinde zabıta görevi yapmaktadır.

Zabıtalık her zaman onur ve gurur duyduğumuz ilke dürüstlük ve özveri gerektiren bir meslektir.  Görevleri sırasında şehrin estetiği, gözü kulağı ve iletişim ağlarındaki köprü olmuştur. Her zaman vatandaşlarının esenliği, sağlığı, huzuru ve güvenliği için 7 / 24 hizmet ederek şehrimizin gelişimine önemli katkılar sağlar. Halkımıza esnafımıza ve memleketimizin ekmeğini yiyip, havasını koklayan tüm bireyleriyle iyi iletişimler kurmak, yapıcı ve kalıcı adil çözümler üretmek görevimizdeki hizmet anlayışımızdandır.

Kastamonu Belediyesi Zabıta teşkilatı olarak bizler görevimize anlayış gösteren herkesten memnuniyet duyduk. Sizlerin de bizlerden memnuniyeti yegane dileğimizdir.

Teşkilatımızın çalışma anlayışında eşitlik, adalet ve karşılıksız hizmet vardır. 7 / 24 görev başında olan zabıta teşkilatımız sizlere aileniz kadar yakındır. Bu sebeple dilediğiniz zaman bizlere ulaşabileceğiniz 153 numaralı hattımız mevcut olup, şikayet ve isteklerinizi 24 saat bu numara üzerinden bizlere iletmeniz mümkündür.

Huzurunuzda Kastamonu’muza hizmet veren tüm ekip arkadaşlarıma, bizlere iletişimini esirgemeyen Belediyemizin diğer birim ve çalışanlarına çok teşekkür ediyor, kendi teşkilatımızın da Zabıta Haftasını kutluyorum. Ayrıca emekli olmuş veya ebediyete intikal etmiş diğer meslektaşlarımı da buranda yad ediyorum.”

İKİNCİ ETKİNLİK

Zabıta Haftasının ikinci etkinliği ise Belediye Başkanlığı 2. Kat Toplantı Salonu’nda dün akşam gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Vidinlioğlu’nun da katıldığı bu etkinlikle ilgili habere yarınki sayımızda yer vereceğiz.