"Zafer sarhoşu olmayacağız"

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Benim sevinçlerimi göremezsiniz. Futbolun bugünü yok yarını var. Geçmiş maç değil Gümüşhane maçı konuşulacak. Zafer sarhoşu olmayalım cezasını çekeriz. Herkesin işe daha fazla asılması lazım ve daha hassas bir ciddiyetle yaklaşmak zorundayız” derken, taraftara ise küçük bir uyarıda bulunarak, “Lüzumsuz kişileri ayıklamak lazım. Küçük şeylerle camiadaki sempatiyi antipatiye çevirmeyelim. Tur atlamışsın sevin kardeşim. Kazandıktan sonra yapılanı anlayamıyorum” dedi.

 

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, zorlu Hatayspor karşılaşması sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Yanılmamışız, taş gibi bir takımı eledik” diyerek, zoru başardıklarını söyledi.
15 yıl profesyonel Süper Lig futbol hayatına, 17 yıl da teknik direktörlük kariyeri sığdırdığını belirterek açıklamasına başlayan Ziya Doğan, “Hayat insana çok şey öğretiyor. Eğer bir işle uğraşıyorsan yaşadığın ve karşılaştığın durumlar tecrübe oluyor. Biz orada rakibimizi yendik acele bir şekilde toplantı yaptık final maçı kadar zor bir maç rehavete kapılmayalım çok önemli bir takımı yendik, futbolcu kalitesi çok iyi bir takım dedik. Tecrübesi olan ve elinde de çok iyi bir kadro olan takım ile karşılaştık. Yanılmamışız. Keşke yanılsaydık da stres yaşamasaydık. Taş gibi bir takımı eledik” dedi.
“EKSİKLERE RAĞMEN İYİ MÜCADELE ETTİK”
Kadrolarındaki ilk 11’den banko oynayabilecek oyuncuların sakatlığını da hatırlatan Ziya Doğan, “Hatay maçında Oğuz’un devre arasında başı döndü, Kerem yoktu. Ahmet oyuna girdikten sonra sakatlık yaşadı. Banko ilk 11’in yüzde 40’ı yoktu. Yedek oyuncularımızı çok çalıştırdık, lazım olacak diye, nitekim de oldu. Onur sırıtmadı, İsmail mevkisinin dışında bir yerde oynadı sırıtmadı ve iyi oynadı. Defansın can damarı 3 oyuncu yoktu. Bu şekilde ve şartlarda çok büyük bir başarı elde ettik” diye konuştu.
“CAMİADAKİ SEMPATİYİ ANTİPATİYE ÇEVİRMEYELİM”
Taraftarı kutladığını söyleyen Ziya Doğan, ama diyerek bazı konulardaki eleştirilerini de sıraladı ve “Taraftarımız müthiş derecede destek veriyorlar. Ama lüzumsuz kişileri ayıklamak lazım. Kastamonuspor bugün camianın en sempatik takımı. Böyle küçük şeylerle sempatiyi antipatiye çevirmeyelim. Gümüşhane maçında hoş olmayan bir şeyle karşılaştık, dün de maç bitmiş tur atlamışsın sevin kardeşim. Yarın bir gün bunun cezasını çekeriz. Hangi mantık bu? Kazandıktan sonra yapılanı anlayamıyorum. Çok önemli bir virajı aştık. Yarıfinal ve ardından final ve şampiyonluk istiyoruz. İşimiz çok kolay değil” dedi.
“ZAFER SARHOŞU OLMAYACAĞIZ”
Kadro kurarken, zor günleri de gözönünde bulunduklarını hatırlatan Ziya Doğan, “Mazeret üretmeyeceğiz çalışacağız. Benim sevinçlerimi göremezsiniz. Futbolun bugünü yok yarını var. Geçmiş maç değil Gümüşhane maçı konuşulacak. Zafer sarhoşu olmayalım cezasını çekeriz. Herkesin işe daha fazla asılması lazım ve daha hassas bir ciddiyetle yaklaşmak zorundayız. Yeni bir camiayız. En kısa sürede tüm eksiklerimizi tamamlamak için yönetim kurulu ve ekibim ciddiyetle hazırlanıyoruz” diye konuştu.
GÜMÜŞHANE’Yİ ANALİZ ETTİK
Gümüşhane’nin yeni bir teknik heyetle yoluna devam ettiğini de söyleyen Ziya Doğan, “Gümüşhane’yi izleyen analizcimizin raporu doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağız. Teknik direktör değişikliğinden sonraki değişimin raporunu göreceğiz. Ne olursa olsun kendi takımımıza bakıyoruz. Eksiklerimiz mazeret değil. Avantajlı skorla Gümüşhane’ye gideceğiz. Zor süreç. Bu takım devre arasında düşmemeye oynayan takımdı. İnandık, inandırdık bugün şampiyon olur muyuz diye düşünüyoruz. Çok yol kat ettik, hedefimize varacağız. İstediğin kadar başarılı ol, sonunu iyi getiremezsen hiçbir şeyin önemi yok” şeklinde konuştu.
MAÇ PROGRAMINA ELEŞTİRİ
Ziya Doğan, Play Off maçlarının kısa süre içerisinde tamamlanmak istenmesi noktasındaki eleştirilerini ise şöyle sıraladı:
“Bu ligi sanırım Türkiye’de angarya görüyorlar. Erciyes maçını Cuma günü oynadık. 5 gün sonra Hatay’la, 4 gün sonra Hatay’la, şimdi 4 gün sonra Gümüşhane ile, 4 gün sonra bir daha Gümüşhane ile sonra 5 gün sonra final oynayacağız. Pes, ayıp. Ligin sonu tüm takımlar yorgun. Futbolcularımız da seyir zevki yüksek maçlar izlettirmek istiyor. Bu tip maçlarda sakatlıklar çok olacak. Futbolcuların posası çıkmış. Bu ligin üretim ligi olduğu söyleniyor, bu lig en yaşlı futbolcuların bulunduğu lig. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Yangından mal kaçırır gibi, ne acelen var? Bu sistemi kulüpler istemiş, kardeşim yönetici mi oynuyor? Teknik direktörlerden fikir almak zorundalar. Yöneticiden alınmaz o fikir. Onun sıkıntısını bilen biziz.”