Zintaş Las Vegas’ta açılan MİNEXPO fuarında

Kastamonu’da sanayileşmenin öncülerinden “ZİNTAŞ”, dünyanın en büyük maden makineleri fuarı “MINEXPO INTERNATIONAL 2021”de açtığı stant ile küresel pazardaki ihracat payını artırma arayışında.

ZİNTAŞ, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen fuarda ürünlerini uluslararası ölçekteki müşterilere tanıtırken, stantta yazılı olan “Kastamonu” ismi ise ilimizdeki girişimcilere umut ışığı saçıyor.

ZİNTAŞ’ın ihracat alanındaki başarısı, “akıl, hammadde, bilimsel üretim, sürdürülebilir yönetim” anlayışı ile Kastamonu’nun küresel ölçekte yeni markaları ortaya çıkarabileceğinin gözle görülür kanıtı niteliğinde.

İlimizde sanayi yatırımlarının öncülerinden olan “ZİNTAŞ”, alanında dünyanın en büyük maden makineleri fuarı olarak kabul edilen “MINEXPO INTERNATIONAL2021”e katıldı.

ABD’nin Las Vegas kentinde 13-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen fuar, dünyanın önde gelen maden makineleri ve ürünleri firmalarını bir araya getiriyor. İlimizdeki fabrikasında ürettiği ürünleri iç pazar yanı sıra 30 farklı ülkeye ihraç eden ZİNTAŞ, “MINEXPO INTERNATIONAL 2021” ile yeni yurtdışı pazarların peşinde.

Girişimcilere umut ışığı

ZİNTAŞ, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen fuarda ürünlerini uluslararası ölçekteki müşterilere tanıtırken, stantta yazılı olan “Kastamonu” ismi ise ilimizdeki girişimcilere umut ışığı saçıyor. Sektöründe ülkemizin önde gelen firmalarından biri olan ZİNTAŞ, yurtdışındaki etkinliği ile Kastamonu’da doğan bir firmanın kat edebileceği yolu göstermesi açısından son derece “ilham veren” bir örnek.

Kastamonu’da sanayinin olabileceğinin kanıtı

Kastamonulu iş insanı Hüseyin Üster tarafından temelleri 1970’li yıllarda atılan ve kuruluşunda “küresel marka” olma hedefi güden ZİNTAŞ’ın ulaştığı başarı; “akıl, hammadde, bilimsel üretim, sürdürülebilir yönetim” anlayışı ile Kastamonu’nun küresel ölçekte yeni markaları ortaya çıkarabileceğinin gözle görülür kanıtı niteliğinde.

Sektörünün önde gelen firmalarından

25 bin metrekaresi açık, 10 bin metrekaresi kapalı alana sahip Kastamonu’daki fabrikası ve ileri teknoloji 125 makine istasyonu ile faaliyetini sürdüren ZİNTAŞ; maden zincirleri, konveyörlü taşıma sistemleri ve kömür pullukları için zincirler, kaldırma ve taşıma amaçlı Grade 100’e kadar yüksek dayanımlı ve alaşımlı sıyırıcı zincirler, çimento sanayi için özel olarak tasarlanmış yüksek sıcaklık ve yüksek aşınma mukavemetli zincirler, ormancılık sektörü için özel tasarlanmış zincirler, patinaj zincirleri, lastik koruyucu zincirler, transmisyon zincirleri ve zincir aksesuarları üretimi ve satışını gerçekleştiriyor.