Ziyaret tartışması büyüyor

  • Azdavay Kaymakamı’nın AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’yü ziyaretine CHP kanadından gelen tepkisel eleştirilere İGM Başkanı Güray Parçal ve Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek karşılık verdi.
  • Söz konusu karşılaşmanın tesadüfen gerçekleştiğini belirten ve “Azdavay Kaymakamımıza büyük bir ahlaksızlıkla ve yalan siyasetle saldıranları esefle kınıyoruz” diyen Parçal ile Civelek’in sosyal medya üzerinden yaptıkları cevabi paylaşımlara CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’den karşılık geldi.
  • Kaymakamların partilere eşit mesafeli olması gerektiğini yineleyen Erbilgin,“Yalan siyasetine karşıysan, biraz edep varsa, biraz yürekliysen Yurduntepe’de kimler kimlerle iş yapmış, Özel İdare’nin bütçesi kimleri zengin etmiş ortaya koy da ahlaklı adam görelim” sorularıyla suçlama içeren bir iddiayı gündeme getirdi.

 

 

Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan’ın AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye kutlama ziyaretinde bulunması konusunda başlayan siyasi tartışma,sertleşerek sürüyor.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün, söz konusu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, bu olaya tepkilerini dile getirmişti. Tartışmaya Ünlü’nün paylaştığı fotoğraf karesinde yer alan İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal ve Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de dahil oldu.

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Başkanı Güray Parçal, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in “Devlet adamı olmak ile kaymakam olmak arasında çok fark var. Biz kaymakam olamaz demedik… Liyakat devleti temsil edenlerin herkese eşit ve adil bir mesafede olmasıdır” ve CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın “Tek adam döneminin binlerce fotoğrafından sadece biri… Sadakat bugünü…  Liyakat geleceği kurtarır kaymakam…” şeklindeki eleştirilerine tepki gösterdi.

Parçal, cevabi paylaşımında, “Azdavay Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın işyerime yaptıkları özel ziyaret esnasında İl Başkanımız Doğan Ünlü’nün de tesadüfen karşılaşması üzerine hayırlı olsun dileklerini ileten Azdavay Kaymakamımıza büyük bir ahlaksızlıkla ve yalan siyasetle saldıranları esefle kınıyoruz. Biz sizlere il başkanı ve milletvekili olamazsınız demedik, ahlaksız ve çirkin siyasetle bir yere varamazsınız dedik” ifadelerini kullandı.

Güray Parçal’ın bu açıklamasından dakikalar sonra CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, şu karşılığı verdi:

“Sayın Güray Parçal, ahlak nedir, dürüstlük nedir? Senden öğrenilecekse vay memleketin haline. Allah bu ülkeyi korusun. 1- Kaymakam hayırlı olsun ziyaretinde bulundu diyen senin İl Başkanın. 2- Aslında tesadüfen karşılaştık diyen sen. Yalan siyasetine karşıysan biraz edep varsa biraz yürekliysen Yurduntepe’de kimler kimlerle iş yapmış, Özel İdare’nin bütçesi kimleri zengin etmiş ortaya koyda ahlaklı adam görelim.

Ha; Vali ve kaymakamlar siyasi parti ziyaret eder mi? Elbette eder, etmeli. Ancak senin anlayamayacağın, eğer vali ve kaymakam tüm siyasi partilere eşit davranırsa devlet adamıdır. Bu memlekette kongre yapan sadece AKP mi? CHP, MHP, DEVA kongre yapmadı mı? Onların temsilcileri meşru değil mi?”

Tartışma yaratan fotoğraf karesinde yer alan isimlerden Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ise şunları söyledi:

“Bitek lakabıyla tanınan rahmetli nenem şöyle dua ederdi; Allah’ım bizi, şeytanın şerrinden ve şeytana benzer insanların şerrinden koru.

Rabbim şahit olsun biz bu ziyarette İl Başkanımız ve Meclis Başkanımızın girişimleriyle, Turizm Bakanımız ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve Suğla Yaylası Turizm Projesi için 1 milyon lira yardım ödeneği çıkarttık. Allah’ım sizi bildiği gibi yapsın”

Hikmet Erbilgin’in bu paylaşıma da verdiği cevap şöyle oldu:

“AKP İl Başkanı Doğan Ünlü: Azdavay Kaymakamı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal : İl başkanımız ile kaymakam benim işyerinde tesadüfen karşılaştı. Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek: Ziyaret de yok, tesadüf de yok. Turizm bakanımız ile telefon görüşmesi yaptık.

Hadi bir mola alın en azından ne diyeceğiniz konusunda anlaşın. Yoksa komik duruma düşüyorsunuz. Bu arada Bitek nenemin mekanı cennet olsun. Duası duamızdır. Allah şeytana benzeyen insanların şerrinden korusun hakkında Bakanlıkça soruşturma izni verilenlerin şerrinden korusun. Adaletin tecelli etmesine vesile olsun.”