Zor olacak…

GMG Kastamonuspor, ilk deplasmanından kalesinde 4 gol gördüğü 3 farklı yenilgiyle dönerken, transfer yasağı ve sınırlı kadroyla başlanmak zorunda kalınan sezonun zor geçeceğini zihinlere çaktı.

Kırmızı-siyahlılar için maç, adeta hiç bir varlık gösteremediği ilk 45 dakikada bitti… 16. Dakikada geriye düştükten sonra 44 ve 45. dakikalarda yediği gollerle soyunma odasına 3-0 yenik giren kırmızı-siyahlılar, orta alanı büyük açıklar verse ve çok önemli pas hatalarını arka arkaya yapsa da ikinci yarıda toparlandı.

Oyunu rakip alana yığmayı başaran GMG Kastamonuspor‘un talihsizliği, 68. dakikada farkı ikiye indirdikten hemen iki dakika sonra dördüncü golü kalesinde görmesi oldu. Rakip alanda yapılan pas hatasıyla atağa kalkan ev sahibi, 70 metrelik alanı saha boşmuşçasına kat ettikten sonra kazandığı golle kırmızı-siyahlıların direncini yok etti.

MAÇTAN DAKİKALAR

DAKİKA 16: Savunmadan atılan uzun pasta topla buluşan Mikail’in soldan ortasını Batuhan kafayla ağlara yolladı: 1-0.

DAKİKA 44:  Sağ kanattan çalımlarla hareketlenen Harun’un pasını Burak kontrol edip kaleci Mücahit’in sağından ağlarla buluşturdu: 2-0.

DAKİKA 45: Mutlak bir golü çıkarmayı başaran Kaleci Sefa Mücahid’in kornerden gelen ve savunmanın sektirdiği topta Harun’a müdahalesi sonucu oluşan penaltıyı aynı futbolcu gole çevirdi: 3-0.

DAKİKA 68: Arka arkaya kazanılan kornerlerin sonuncusunda Metincan topu ağlara gönderip Kastamonuspor’u  umutlandırdı: 3-1.

DAKİKA 70: Bodrum atağında Harun’un soldan son çizgiye inip kestiği topu engellemek isteyen Özgür kendi ağlarını havalandırdı: 4-1.