"Zor süreci dik durarak geçtik"

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, 4-0 tamamlanan Darıca Gençlerbirliği maçı sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Zorlu bir süreçten geçtik. Bu süreçte dik durmayı bildik. Bunun neticesinden de güzel bir galibiyet aldık. Taraftarımızın önünde aldığımız bu galibiyet birlik ve beraberliğin neticesidir. İşte birlik ve beraberliğin sonucu budur” dedi.
Şampiyonluk yolunda zor virajlarla karşılaşacaklarını en başından bu tarafa bildiklerini söyleyen başkan Altıkulaç, “Bu bilinçle çıktığımız yolda birbirimize omuz vererek, sarılarak hep güçlendik. Önemli olan hep bir olabilmek ve birlikte hareket edebilmektir. Başarının arkasında mucize aramaya gerek yoktur. Başarı birlik ve beraberlikle inançla ve ruhla gelmektedir. Darıca Gençlerbirliği galibiyetiyle ilk yarının son üç haftasına büyük bir avantajla girmiş bulunmaktayız. Ancak bizim hedefimiz lider olmak değil şampiyon olmaktır. Bu bilinçle hareket edeceğiz. Bulunduğumuz ligde dengelerin hızla değişebildiği de ortadadır. Öncelikli amacımız ilk yarıda kalan diğer üç maçtan da galibiyetle ayrılmak olacaktır” diye konuştu.
Başkan Mahir Altıkulaç, açıklamasının son bölümünde ise “Bugüne kadar desteklerini sürekli hissettiğim Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a, Valimiz Şehmus Günaydın’a, kıymetli yönetim kurulumuza ve iş adamlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bize galibiyet coşkusunu yaşatan teknik ekip ve futbolcularımızı da kutluyorum. Haftalar sonra kavuştuğumuz taraftarlarımıza da teşekkürü bir borç biliyor ve elimden geldiği kadar onların yanında olacağımın bilinmesini istiyorum” dedi.