Akşener öncesi ısınma turu

İYİ Parti Merkez İlçe’nin 1. Olağan Kongresi dün yapıldı, kurucu ilçe başkanı Özcan Büyükşen, bu kez delegelerin oylarıyla aynı göreve seçildi.

Divan Başkanlığını İYİ Parti İl Başkanı İlhan Engin, Başkan Yardımcılığını Seyfi Sarıoğlu, Katip Üyeliklerini de Beyhan Kellecioğlu, Hayriye Yalçınkaya, Murat Taner Kaptan ve Cihat Harmandıoğlu’nun yaptığı 173 delegeli kongrede gündem maddeleri görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

Ardından da sırası ile Bozkurt İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Mıh, İYİ Parti İGM Üyesi Mehmet Çıvgın, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Özcan Büyükşen ve İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin konuşma yaptı.

Özcan Büyükşenbaşkanlığındaki İYİ Parti Merkez İlçe Yönetiminde şu isimler yer aldı:

Yücel Tonturoğlu, Ahmet Acar, Ziya Kurt, Şirin Hancı, Mehmet Öz, Atalay Ak, Bakiye Aydın, Muharrem Kertiş, Mehmet Çınar, Kazım Yıldırım, Serpil Ergin, Mahir İbrahimoğlu, Ali Dikel, Cengiz Aydın, Cengiz Kenanbeyoğlu, Birsen Çıvgın, Gönül Karakaş, Ramis Çelik, Ziya Çırak, Aydın Yaman, Sait Feyzi Eroğlu, Muhittin Alkan, Muzaffer Kuyucu, Mustafa Gazioğlu, Haşim Hebiboğlu, Saniye Ergün, Ümit Hacısüleymanoğlu, Mehmet Karataş, Cihat Çelik, Sabri Yıkılmaz, Veysel Çakıroğlu ve İhsan Kılıçoğlu.

Mehmet Çıvgın

Kongrede konuşan İYİ Parti’nin İl Genel Meclisi Merkez Üyesi Mehmet Çıvgın, şunları söyledi:

“Kastamonu’nun sözcüsü olmaya devam edeceğiz. Önceki yıllarda başlatılan ‘Çözüm Süreci’nin Türkiye için yanlış bir hamle olduğunu o günlerde de söylemiştik. İktidarın o günlerde yerden yere vurduğu Türk Silahlı Kuvvetleri bugün ülkenin namusunu kurtarıyor. O gün bize yapılan yanlışlardan bahsetmiştik. O günlerde bizi dinleseydiniz bugün bunlar yaşanmayacaktı. İYİ Parti kurulduktan sonra ittifaklar kurulmaya başladı. Biz bu ittifakları içerisinde olmadık ve bundan sonra da olmayacağız. Biz bu ittifaklara karşı Türk Milleti’ne AK Parti iktidarının 15 yıldır büyük hatalar yaptığını defalarca söyledik.” Dedi. Çıvgın, konuşmasında Kastamonu’da yaşanan sorunlarla ilgili görüşlerini de dile getirdi.

Özcan Büyükşen

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Özcan Büyükşen de, kongre konuşmasında şöyle dedi:“

Milletimizden gelen talep ile milletimizi ve ülkemizin düştüğü darboğazdan kurtarmak gayesi ile kurulan ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önderlğinde ytola çıkan İYİ Parti kuruluşundan henüz üç ay geçmiş olmasına rağmen Türkiyye genelinde büyük teşkilatlanmasını tamamladı.

Kongremiz her geçen gün daha da otoriter bir yönetim anlayışıyla ülkemizi sonu belirsiz maceralara sürükleyen AKP iktidarının baskı ve dayatmalarının en üst seviyelere çıktığı bir zaman diliminde gerçekleşiyor.

AKP İktidarı bir korku imparatorluğu yaratmış ve Türkiye’de yargı güvenirliği büyük ölçüde yok olmuştur.

AKP’den torpili olmadığı için işsiz kalan çocuğunun geleceği için endişelenen analar merak etmesin İYİ Parti var.

Yapılan çok sayıda özelleştirmeler ülkemizi fakirleştirdi. Stratejik ve para kazandıran tesislerimiz satıldı. Bir kısmının yüzde 50’si bir kısmının ise tamamı satıldı. Bu durum bizi ve ülkemizi büyük zarara uğrattı. İşsizilik de çok sayıda arttı. Çalışanlar asgari ücretle evlerini geçindirmeye çalışır hale getirildi.

Çözüm sürecinde de büyük yanlışlar yapıldı. Oslo ve Dolmabahçe süreçlerinden büyük üzüntüler yaşadık. Bütün bunların sonunda bugün Suriye’den gelen şehitleri görüyoruz. Dün 11 şehit verdik. Cumhurbaşkanı şehitlerden sayı ile bahsediyor. Çok acıklı bir durum bu. Bütün bunların sebebi olanlar şehitlerimizi sayı olarak görüyor. Biz bu durumdan çok acı çekiyoruz.

Hükümetin yanlış politiları yüzünden dini cemaatler devletin içerisine yerleşti.15 yıl önce tarikatlara yol verildi. Bu tarikatlardan birisi olan FETÖ 15 Temmuz’da ülkemize büyük bir ihanet işledi.

İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşünü de kimse engelleyemeyecek. Çünkü İYİ Parti milletin bağrından çıkmıştır. Onun için Türk siyasetinin merkezindedir. Söz veriyoruz. İktidar yürüyüşümüzde de, ikitadarımızda da daima iyinin peşinden koşacağız. İYİ Parti ayrıca bir kadın hareketidir. Liderimiz bir kadındır ve teşkilatlarımızda yüzde 25 kadın kotası var. Genel merkezimizden başlayarak, en alt tabakaya kadar yüzde 25 kadınlar yer alıyor. Kadınlar annedir. Kadınlar evlatlarını düşünür. Evlatlarımızın geleceğinin karanlık olduğunu görüyoruz ve bu gelecekte çocuklarımızın zarar görmemesi için bu teşkilatta yer alamayı görev adlettik.

Ülkemizde tarım, hayvancılık, teknoloji, sanayi, eğitim, sağlık, hukuk, çevre, insan, kadın ve çocuk hakları bitirildi, üretim yapılamaz, ürünler dışarıdan getirilir hale getirildi. Sosyal devlet sadaka devletine dönüştü. Dolaylı vergiler yüzde 70, akaryakıta yüzde 60 vergi uygulandı.

Biz Türk’üz, köleliği kabul etmiyoruz ve uyumuyoruz. İYİ Parti de uyumayanların partisidir. Ülkenin bu kötü gidişatını gören ve buna dur demek isteyenlerin partisidir. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafımız, muhtaç hale getirilen emeklimiz, şiddete uğraması moda haline gelen kadınlarımız endişelenmesin, İYİ Parti var, İYİ Parti geliyor.”

İlhan Engin 

Kongrede konuşan İYİ Parti İl Başkanı İlhan Engin ise şunları söyledi:

“Koltuk ve ihale peşinde koşmayan, menfaat kovalamayan insanlarla İYİ Parti çatısı altında toplandığımız için mutluyuz.

Amacımız iktidara gelerek parlementer sistemi yeniden tesis etmektir. Türkiye’nin bekasına bir tehdit varsa bu da mevcut iktidardır. Geleceğimizi bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak sözlere bırakamayız. Birisi sonun yaklaştığını iyi biliyor. Bir diğeri ise koltuğunu korumak için onun paçasına yapışıyor.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İGM toplantılarında İl Özel İdaresi’nin 153 taşınmazının satışa çıkartıldığını hepimiz öğrendik. Bunların arasında Merkez ilçeyi ilgilendiren satışlar da var. Bunlara Mehmet Cıvgın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı ve MHP üyelerinin karşı çıkıyor. Ama bu karşı çıkışlar yeterli olmuyor. Bununla ilgili geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a, “Tahsin Bey bunları satıyorlar. Dört taneside merkezi ilgilendiren satışlar” dedim. “Yarın bunlar Tahsin Babaş’a kalacak. Biz ona kalmadan satıp harcayalım” diyorlar. Bu satışlarla elde edilen paraları köy altyapılarına harcayacaklar. Köy altyapıları ile ilgili ödenek gelmiyor mu? Eğer ödenek alamıyorsanız orada ne işiniz var?”

Genel konulardaki düşüncelerini de dile getiren Engin, Genel Başkanları Meral Akşener’in de katılacağı yarınki il binası açılış törenine tüm Kastamonuluları davet etti.