E-Twinning projesi öğrencilere ilaç oldu

Türkiye genelinde Aralık ayında 8 okulun katılımıyla hayata geçirilen“Oyuncağını Yap,Oyununu Oyna” e-Twinning projesi , pandemi döneminde öğrencilerin vakit geçirme ve kendilerini geliştirme anlamında soluk aldırdı.

Çocukların hayal güçlerini geliştirerek oyuncaklar tasarlamaya, aileleriyle hoş vakit geçirme ve tasarladıkları oyuncakları hediye ederek paylaşma duygusuna teşvik etmek amacıyla yola çıkılan projede etkinlikler tüm hızıyla sürüyor.

Bu projede çocuklar çeşitli Web2.0 araçlarını da kullanarak teknoloji ile yakınen ilgileniyor ve kendilerini geliştiriyorlar. Kastamonu ve Ankara’dan ortakları bulunan projede Kastamonu’dan Şehit Erkan Kendirci İlkokulu,Kuzeykent İlkokulu,Orhan Şaik Gökyay İlkokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu ve Taşköprü’den Avukat Murat Ülgen İlkokulu, Ankara’dan Melek Özen İlkokulu ve Hüseyin Güllü Ceylan İlkokulu proje çalışmalarını yürütüyor.

Aralık ayında başlayan projede geleneksel oyunlarımız,sabundan oyuncaklar etkinlikleri yapıldı.Geçtiğimiz günlerde, tasarladığı oyuncaklar dünyada 59 ülkede satışa sunulan tasarımları milyonlarca satan, oyuncak tasarım uzmanı Hakan Diniz, çevirimiçi ortamda ağırlandı. Tasarım uzmanı Hakan Diniz öğrencilere, oyun ve oyuncak tasarımı üzerine tecrübelerini anlattı.

Şubat ayında tamamlanacak projede bir dizi etkinlik daha yapılacak olan proje, katılımcıların işbirliği içinde yaptığı ortak ürün sunumu ile son bulacak.