1 milyon ağaç 100 milyon $ gelir

İlimizin ceviz üretiminde bir yılda sağladığı yüzde 12’lik üretim artışını sosyal medya üzerinden değerlendiren Vali Günaydın, hedefi “Yıllık 100 milyon dolar gelir” olarak gösterdi.

TÜİK’in, ülkemizde başlatılan ceviz üretimi seferberliğinde Kastamonu’nun ön sıralarda yer aldığını gösteren araştırmasını sosyal medya hesabı twitter üzerinden değerlendiren Vali Şehmus Günaydın, gelinen rekoltenin çok daha üzerine çıkılmasını hedef gösteren bir açıklamada bulundu.

1 milyon ceviz ağacı, 100 milyon dolar gelir”

TÜİK, Türkiye’de başlatılan ceviz üretimi seferberliğinde Kastamonu’nun ön sıralarda yer aldığını gözler önüne seren araştırmasında ilimizin son bir yılda rekoltesini 4 bin 474 tona çıkararak 79 il içerisinde 15’inci sıradan 11’inci sıraya yükseldiğini kamuoyu ile paylaştı.

TÜİK’in araştırma sonuçlarını sosyal medya üzerinden değerlendiren Vali Günaydın twitter mesajında, “1 Milyon ceviz ağacı, yıllık 100 milyon dolar gelir projemizde, çabalar sonuç veriyor. Üretimde 15. sıradan 11. sıraya çıktık. Hedefimiz ilk 3” açıklamasında bulundu.