“Yeni spor salonu inşaatı bu yıl başlıyor”

Başkan Babaş, Kastamonu Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen İstikbal Mobilya yanındaki alana 3 bin 500 kişilik yeni spor salonu projesinin yapımına bu yıl içerisinde başlanacağının sözünün Genel Müdür’den alındığını söyledi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ankara temasları çerçevesinde Milletvekili Murat Demir ile birlikte Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Babaş, Kastamonu Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen İstikbal Mobilya yanındaki alana 3 bin 500 kişilik yeni spor salonu projesinin yapımına bu yıl içerisinde başlanacağının sözünün alındığını söyledi.

Çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Tahsin Babaş, “Projelerimizi Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın ardından Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a da anlattık. İlimiz için büyük önem taşıyan 3 bin 500 kişilik yeni spor salonunun yapımına bu yıl içerisinde başlanacağının sözünü aldık” ifadelerini kullandı.

Belediye’nin vizyon projeleri arasında yer alan Göl Park Projesi’ndeki spor alanlarına da destek sağlanacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Spor Genel Müdürü Baykan’ın en kısa zamanda teknik ekip göndererek projeyi yerinde inceleteceğini söyledi.

Başkan Babaş, ayrıca Hentbol Bayanlar Avrupa Kupası’nda ülkemizi başarıyla temsil ederek son dört takım arasına kalmayı başaran Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne de destek sözü aldıklarını belirtti.