182 Çağrı Merkezi girişimi

Çay Sohbeti etkinliğinin sekizincisini Saraçlar Mahallesi’nde gerçekleştiren Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu’ya Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) kurulması için Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’a talepte bulunacağını açıkladı.
Babaş, Alo 182 Çağrı Merkezi’nin Kastamonu’ya alınabilmesi halinde en az 100 kişilik bir istihdamın daha sağlanabileceğini söylerken, 81 il içerisinde en çok proje üreten belediyeler arasında olduklarını vurguladı.

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ‘Başkan ile Çay Sohbeti’ programı kapsamında önceki akşam Saraçlar Mahallesi sakinleriyle Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Parkı’nda bir araya geldi.
Talep ve isteklerini dile getiren Saraçlar Mahallesi sakinlerini dinleyen Başkan Babaş, gerçekleştirilen hizmetler için yapılan olumlu yorumlar üzerine görevlerinin millete en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti ve “Sizlerin desteğinden aldığımız güçle tüm projelerimizi hayata geçiriyoruz. Nezaketinizden ve yaşadığınız şehre olan ilginizden ötürü hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Başkan Babaş konuşmasında istihdamı arttıracak her projeye destek verdiğini vurgulayarak, Kastamonu’ya Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) kurulması için Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’a talepte bulunacağını söyledi. Alo 182 Çağrı Merkezi’nin Kastamonu’ya alınabilmesi halinde en az 100 kişilik bir istihdamın daha sağlanabileceğini ifade eden Başkan Babaş, “İlimizin her alanda en iyi notaya gelmesi bizler için önemli. Vatandaşlarımızın tüm taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. İstihdam talepleri de bizler için önemli konu başlıklarımızın ilk sırasında yer alıyor. Bu doğrultuda her fırsatı değerlendirmek istiyoruz. 182 Alo Çağrı Merkezi’nin Kastamonu’ya yakışacağını düşünüyoruz. Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın da bizlere bu konuda destek vereceğini düşünüyoruz” dedi.
“81 İL İÇERİSİNDE
EN ÇOK ÜRETEN
BELEDİYELER
İÇERİSİNDEYİZ”
“Biz milletimize hizmet noktasında iddialıyız” diyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 81 il içerisinde en çok proje üreten belediyeler arasında olduklarını da vurguladı. Üç yıl gibi kısa bir sürede kategori bazında 228 toplamda ise 957 projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Babaş, “Bizler kendimizi milletimize hizmet etmeye adadık. Bu doğrultuda yaptığımız projeler ödüller aldı. Bunlardan dolayı da gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödülü Kastamonu adına aldım. Bu birlik ve beraberlikle oluyor. İlimizin adını her noktada layıkıyla temsil etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
OLUKBAŞI’NA DEĞER
KATACAK PROJE
Eski KASKİ alanında yapımı devam eden en az dört yıldızlı Otel, AVM ve Rezidans projesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Babaş, bu projenin Olukbaşı mevkiine değer katacağını belirtti.
Babaş, 120 milyon TL’lik bir yatırım olduğunu hatırlattığı proje tamamlandığında Kastamonu’nun yıldızlı otel ihtiyacının karşılanacağı gibi bölgenin ticari canlılığı da sürekli hale geleceğine ifade etti.
“YENİ ASRİ MEZARLIK”
Vatandaşların asri mezarlık taleplerini de değerlendirdiklerini ve bu yönde çalışmaların sona geldiğini ileten Belediye Başkanı Tahsin Babaş şunları söyledi:
“Şehitler Anıtımızın karşısında 45 dönümlük bir alanı asri mezarlık olarak belirledik. Yine Doğu Çevre Yolu mevkiinde 50 dönümlük bir alan asri mezarlık olarak ayrıldı. Vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri böylelikle karşılandı.”
Belediye Başkanı Tahsin Babaş konuşmasının devamında Sosyal Market, Yaşlı Bakım Merkezi, Vadi Park Projesi, tarihi ve kültürel projler, spor yönündeki projeler, çöpten elektrik üretimi, atıkların yerinde ayrıştırılmasının önemi, Kırık Barajı ve Yeni Ankara yoluyla ilgili bilgiler verdi.
Toplantıya katılan Hande Koçoğlu, işi gereği bir çok farklı şehirde yaşadığını belirterek Kastamonu’da belediye birimlerinin çalışmalarının üst seviyede olduğunu söyledi ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teşekkür etti.
Yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ileten Ali Tekeci ve Sebahattin Tekeli ise bir Kastamonulu olarak yapılan yatırımların kendilerini gururlandığını iletti.
Kastamonu’nun her alanda geliştiğinin farkında olduklarını dile getiren Mehmet Eraslan ise Başkan Babaş’a, “Sizlere güvendik. Bu güveni boşa çıkartmadığınız için teşekkür ediyoruz. Bir Kastamonulu olarak yaptığınız projeleri sonuna kadar destekliyorum. Özellikle spor alanında ve tarihi kültürel yapıların ilimize kazandırılması noktasında gerçekten takdire şayan çalışmalar yapıyorsunuz” övgüsünde bulundu.
Saraçlar Mahallesi sakinleri Karaçomak deresi üzerine köprü yapılmasının elzem olduğuna da dikkat çekerek, bu mevkie aile sağlık ocağı yapılmasını istediler.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a ilgisisinden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Ülkü Özdemir ise yurt dışında çocuk aktivite merkezleri olduğunu belirterek bu uygulamanın Kastamonu’ya da getirilmesini talebinde bulundu.
Talepleri tek tek not eden Başkan Babaş, hizmet kalitesinin en üst noktaya çıkartabilmek adına her mahallede vatandaşları dinlediklerini ve çok orijinal önerilerin gündeme getirildiğini söyledi. İlgilerinden ötürü Saraçlar Mahallesi sakinlerine teşekkür eden Başkan Babaş, Çay Sohbetleri’nde kendilerine iletilen tüm taleplerin hızla sonuçlanacağı sözünü verdi.