19 Mayıs’a yağmur engeli

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreninin ardından yağmur nedeniyle Atatürk Spor Salonu’ndaki programlarla devam etti.

Vali Vekili Yaşar Karadeniz, milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da katılımıyla gerçekleşen kutlamalarda ilk olarak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Adem Keloğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen programda ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Adem Keloğlu yaptığı konuşmasında, “Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunda gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve ecdadımız, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı topyekun birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlerimize armağan etmiştir” dedi.

Program kapsamında günün anlam ve önemini belirten şiirler okunurken, Sepetçioğlu ekib halk oyunları gösterisi, Kastamonu Üniversitesi Kırgız ve Kafkas ekiplerinin gösterisi gerçekleşti.

Eskrim, güreş, kick boks, taekwando, karete dallarında da sporcular gösterilerini sunarken, taş baskı, ebru sanatı, kaligrafi sanatlarının bulunduğu Gençlik Merkezi standı da açılarak katılımcılara bilgi verildi.