Mermer İhtisas OSB’ye yeşil ışık

Bakan Özlü, Uluay’ın teklifine sıcak baktı

İl Başkanı Halil Uluay, Bakan Özlü’den parti ziyareti sırasında mermer üretiminde önemli bir yere sahip olan Kastamonu için önemli bir talepte bulundu ve Seydiler Organize Sanayi Bölgesi’nin Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak değişitirilmesini istedi. Bu tekliften büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Bakan Özlü ise teklife sıcak bakarak “Tamam yapalım” dedi.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu temasları çerçevesinde AK Parti İl Başkanlığı ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’na da bir ziyarette bulundu.
Ak Parti İl Başkanlığı ziyaretinde İl Başkanı Halil Uluay’dan bilgiler alan Bakan Özlü, partililerle de sohbet etti.
İl Başkanı Halil Uluay, mermer üretiminde önemli bir yere sahip olan Kastamonu için önemli bir talepte bulundu ve Seydiler Organize Sanayi Bölgesi’nin Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak değişitirilmesini istedi.
Bu tekliften büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Bakan Özlü ise teklife sıcak bakarak “Tamam yapalım” dedi.
Bakan Faruk Özlü’nün bir diğer durağı ise Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Buradaki ziyaretinde halk oylamasının ardından Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini vurgulayan Bakan Özlü, “Türkiye’de yönetim sistemi değişti. Yeni bir sistem var. Bu yeni sistemden sonra yeni bir atılım dönemi başlayacak. Bu atılım döneminin üç ayağı var. Daha fazla demokrasi, daha fazla değişim, dönüşüm ve daha fazla reformların devamı. Bunu değişim, demokrasi ve reform olarak tanımlayabiliriz.” diye konuştu.
Kastamonu’nun da bu değişim, dönüşüm ve reformlardan payını alacağını dile getiren Özlü, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Kastamonu’nun her türlü sorununu Bakanlar Kurulunda takip etmeye gönüllüyüm. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bana düşen ne görev varsa takip edeceğim. Kastamonu’yu daha fazla geliştirmek için çalışacağız.” diye konuştu.