20. mahalle geliyor

Şehrin yanıbaşındaki Budamış köyü, Belediye sınırları içine alınacağı günü iple çekiyor.
Budamış Köyü Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, şu anki nüfusu 900, seçmen sayısı ise 640 olan Budamış’ın mahalle olduğunda kısa sürede 3 bin nüfusa ulaşacağını söyledi.
Karabacakoğlu, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:
“2014 yılında muhtar seçilerek göreve başladım. Bana verdikleri güven ve desteklerinden dolayı Budamış Köyü sakinlerine teşekkür ederim. 2017 yılı itibari ile gelişen, büyüyen ve hızla nüfusu artan köyümüzün artık belediyemizin de destekleri ile mahalle olma zamanı geldiğini düşünüyorum.
İyi bir hizmet, altyapı, yollarımızın açılması, mevcut yollarımızın bakımı, imarımızın bitirilmesi, kanalizasyon, içme suyu, ulaşım ve buna mukabil doğalgazımızın getirilmesi konusunda Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a da çok güveniyoruz.
Budamış köyümüzün potansiyeli açısından Ankara’nın Pursaklar ilçesinden daha güzel bir mimari yapı, park alanları ve sosyal bir mahalle olabileceğinden de hiç şüphemiz yok. Bu konuda Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın ‘Onlar karar versinler, biz gereğini yaparız’ demecinden sonra köy halkı ve ihtiyar heyeti olarak mahalle olabilmek için karar aldık. Resmi müracaatlarımızı da valilik makamına 9 Haziran 2017 cuma günü, 500 imzası da bulunan dosyalarımız ile birlikte teslim ettik.
2014 Nisan ayından 2017 hazrian ayına kadar Budamış Köy Muhtarı olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı aza arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.
Şimdiye kadar yapmış olduğumuz hizmetleri şöyle sayabilirim:1999 metrekare olan eski okul yerini kendi imkanlarımızla 3850 metrekareye çıkartılarak köy adına tahsisi yapıldı. Ve MHM Yavuz Ltd. Şti. Ile Milli Eğitim Müdürlüğü standartlarında ve yapılan sözleşme karşılığında 12 derslik okul yapımına da başlanacaktır.
Köy Konağı ve Muhtarlık Binası yeri Milli Emlak’tan tahsisi yapılarak 4 kat (472 metrekare) MHM Yavuz Ltd. Şti. tarafından yapımı üstlenmiştir.
Kumara mahallesi cami yeri meradan tahsisi yapılarak camimizin yüzde 70’i de bitirilmiştir. Bununla birlikte şadırvan ve tuvaletler de hizmete açılmıştır. Köyümüzdeki diğer camilerimiz de kat kaloriferi, nakış süslemeleri ve tüm ihtiyaçları giderilmiştir.
Kumara Emirgan Konakları ve Ilgaz Kadıdağı Yapı Kooperatifi yan yol tahsisi yapılmıştır. altyapı, kanalizasyon ve içmesuyu Belediyemiz tarafından yapımına başlanmıştır.
Köyümüzün ve mahallemizin ihtiyacını karşılayacak 50 dönümlük mezarlık alanı kendi imkanlarımızla tahsisi yapılmış olup parselasyon çalışmalarına başlanmıştır.
Bu hizmetleri yaparken bizlere yardımcı olan Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz’e, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a, İl Özel İdaresi genel Sekreteri Zafer Karahasan’a, İl Özel İdare personeline ve tüm emeği ve katkısı geçenlere de köyümüz adına çok teşekkür ediyoruz. Yine ayrıca 12 Derslikli Okul, Köy Konağı ve Muhtarlık Binasının yapımını üstlenen MHM Yavuz Ltd. Şti.’ne de çok teşekkür ediyoruz.
Belediyemizin 20 Mahalle olarak bizlere vereceği hizmetlere şimdiden teşekkür eder, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a da çalışmalarında başarılar dileriz.”

Cengiz MUHZİROĞLU