“Gösterdiğim sevinç Kastamonuspor’a olan sevdamdır”

Sosyal medyada fenomen olan Burhan Bakırcı duygularını böyle dile getirdi.

 

Kastamonuspor’un, Kasımpaşa’yı eleyip gruplara kalmayı başardığı Ziraat Türkiye Kupası maçında atılan goller sonrası yaşadığı sevinç Türkiye’de gündeme oturan ve A Spor ekranına düşen görüntüsü sosyal medyada fenomen haline gelen Burhan Bakırcı, bunun kırmızı-siyahlı takıma duyduğu aşkın bir yansıması olduğunu söyledi.

Kastamonuspor’un destan yazdığı Kasımpaşa maçının Türkiye spor gündemine oturan öncelikli görüntüsü ona aitti.

Kırmızı-siyahlıların attığı goller sonrası yaşadığı sevinç Türkiye’de gündeme oturan ve ekrana yansıyan görüntüsüyle sosyal medyada fenomen haline gelen Burhan Bakırcı, bunun kırmızı-siyahlı takıma duyduğu aşkın bir yansıması olduğunu söyledi.

Futbol otoritelerine “İşte gerçek taraftar budur” dedirten “Kadı” lakabıyla maruf Özel İdare çalışanı Burhan Bakırcı, bu yaşına kadar böyle heyecanlı bir maç izlemediğini söylerken, yaşadığı mutluluğu şöyle dile getirdi:

“52 yaşındayım. Bu yaşıma kadar çok maç izledim. Kastamonusporun deplasman maçlarına gittim. Böyle heyecanlı bir maç izlemedim. . Ben coşmayım da kim coşsun? Ben sevinmeyim de kim sevinsin. Bu mutluluğum ve sevincim tek kelimeyle büyük Kastamonu’ya ve Kastamonuspor’a olan sevdamdandır. Kastamonuspor’a ben gönlümü vermişim. Taraftar olarak bir Süper Lig takımını güzel futbolla yendik. Galibiyeti de hakettik. Benim o yaşadığım sevinci Kastamonuspor’la paylaştım. Kasımpaşayı yenerek tarihi bir sevinç yaşatan hocasından futbolcularımıza, teknik heyetine ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.

Canlı yayında sevincimi izleyip telefonla arayan çok tanıdığım oldu. Kastamonulular benim yaşadığım sevinci canlı yayında izlemişler. Bir birlerine sarılıp ‘İşte bizim Kastamonumuz’ bu demişler. Burada doğduk burada yaşıyoruz. Sevincimiz de, üzüntümüz de başkalarının değil bizimdir.

Futbolcularımız aslan kesilip taraftarı motive ettiler. Bir şey daha eklemek istiyorum. Dün maç çıkısında Cumhuriyet meydanına yarım saatte annca gelebildik. Birinci ikinci lige çıktığımızda siz düşünün kaç saatte geliriz? Kasımpaşa’yı yendik. Türkiye Kastamonu’dan bahsediyor. Bizi tanımayan artık kalmadı. İstanbul’daki işadamı abilerimiz de destek versinler, yatırım yapsınlarda istiyorum.” TURGUT YILMAZ