3 puan, kural hatasıyla geliyor

Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta mücadele eden Özel İdare KHS, önceki gün deplasmanda Güzelorduspor ile oynadığı ve 2-0 mağlup olduğu erteleme maçına itirazda bulundu.
Güzelorduspor’dan Aykut Şafak Kaya’nın erteleme maçından sonra lisansının tescil edildiği ve bu nedenle TFF Amatör Futbol Müsabaka Talimatı’nın 21. Maddesinin 2.Fıkrası’na aykırı harekette bulunulduğu gerekçesiyle TFF’ye müracaat eden Özel İdare KHS, itiraz dilekçesinde karşılaşmanın normalde 11 Ekim’de oynanması gerektiğine ve Aykut Şafak Kaya’nın da 16 Ekim’de Güzelorduspor’un futbolcusu olduğuna dikkat çekti.
Bu talebi doğru bulunduğu takdirde 3-0 hükmen galip sayılması ve Ordu temsilcisinin puan silme cezası almasını sağlaması beklenen Özel İdare KHS’nin TFF’ye gönderdiği itiraz dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:
“10.10 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen terör olayından dolayı ülke genelinde ilan edilen üç günlük yas nedeniyle 11.10.2015 tarihinde oynanması gereken tüm müsabakalar gibi BAL 4.Grup takımları Güzelorduspor ile Kastamonu Özel İdare KHS arasında oynanaması gereken müsabakada 18.11.2015 tarihine tehir edilmiştir. 18.11.2015 Çarşamba günü oynanan 10486 kod numaralı Güzelorduspor-Kastamonu Özel idare KHS erteleme müsabakasının esame listesinde 10 no lu forma ile yer alan ve takımımıza karşı mücadele eden 1209743 lisans numaralı Aykut Şafak Kaya’nın lisansının Güzelorduspor’a 16.10.2015 tarihinde tescil edildiği ve TFF Amatör Futbol Ligleri kitapçığının 21. maddesi ikinci fıkrasında erteleme müsabakalarına yalnızca müsabakanın ertelendiği gün kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir maddesinin yer aldığı göz önünde bulundurularak söz konusu husus hakkındaki itirazımızın değerlendirmeye alınarak gereğinin yapılmasını arz ederiz.”