TUREM, Ferdi için ağlıyor

Ankara dönüşü otobüsten inip TUREM binasına ulaşmaya çalışırken otonun çarpması sonucu ağır yaralanan 18 yaşındaki Ferdi Gözlemeci kurtarılamadı.

Trafik kurbanı genç, Vali, Belediye Başkanı ve Jandarma Bölge Komutanı’nın da katıldığı törenle arkadaşlarının gözyaşları arasında dün son yolculuğuna uğurlandı.

CENGİZ MUHZİROĞLU
Trafik terörü bir can daha aldı.
Kardeşini görmek için gittiği Ankara’dan dönüşünde, karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı yolda otonun çarptığı Turizm Eğitim Merkezi (TUREM) öğrencisi 18 yaşındaki Ferdi Gözlemeci hayatını kaybetti.

Kaza, önceki gece meydana geldi. Otobüsten, eğitim gördüğü TUREM binasının bulunduğu kesimde inen Ferdi Gözlemeci, karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada
Adem O’nun kullandığı 37 AV 360 plakalı otomobil çarptı.

Çarpma sonucu ağır yaralanan Gözlemeci’ye olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekibince müdahale edildi. Daha sonra Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gözlemeci tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

TUREM’de Muffak ve Ahçılık bölümünde eğitim gören ve gerek arkadaşları, gerekse öğretmenleri tarafından çok sevilen Ferdi Gözlemeci, son yolculuğuna arkadaşları ve öğretmenlerinin gözyaşları arasında uğurlandı.

Cenaze törenine Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal da katıldı.

Ferdi Gözlemeci’nin okul arkadaşları, “Arkadaşımız Ferdi çok iyi, uysal ve sevecen birisi idi. Hepimiz çok severdik. Huzurevi’nde kalan babasını her hafta sonu ziyarete giderdi. Arkadaşımızı kaybetmenin büyük üzüntüsünü hep birlikte yaşıyoruz. Mekanı cennet olsun” dediler.
Babası ve anneannesi de, “Yavrumuzu erken kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Onun da takdiri ilahisi böyle imiş. Ruhu şad olsun” diye konuştular. CM

DÖRT AYRI KAZA DAHA

Şehrimizde dün dört ayrı kaza daha meydana geldi.
Dün sabah saatlerinde İstanbul yolu başlangıcında meydana gelen kazada bir kişi hafif şekilde yaralandı.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önündeki yolda meydana gelen kazada, 37 AS 035 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüje çıktı.
Cezaevi yolunda da SGK önünde meydana gelen kazaya benzer kaza meydana geldi. Kazada otomobil orta refüje çıktı.
Taşköprü yolunda meydana gelen bir diğer kaza ise maddi hasarla atlatıldı.