Hilton yatırımı gerçekleşiyor

 Döven ve Collini’den otel yeri incelemesi

 

Hiton (2)_1600x1065Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Hilton otelleri CEO’su Michael Collini’nin de yeraldığı heyet ile dün kentimize gelerek otel arazisi incelemesinde bulundu.

Vali Şehmus Günaydın, Kastamonu’nun Hilton yatırımı ile buluşacağı müjdesini, “Yatırım konusunda hiçbir sıkıntı yok” sözleriyle verdi.

 Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye olarak gereken desteği vereceklerini söylerken, KATSO Başkanı Selçuk Arslan ise “Son derece ciddi bir yatırım” dedi.

 

Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Londra’dan gelen Hilton CEO’su Michael Collini’nin de yeraldığı 4 kişilik heyet ile otel arazisi incelemesinde bulunmak için dün kentimize geldi.

Hiton (4)_1600x1065

Döven’in özel uçağıyla havalimanımıza inen Hilton heyeti ile Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan ilgilendi. Gün boyu süren temasları kapsamında Hilton heyetine ilimizin turizm potansiyeli ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Vali Günaydın, Belediye Başkanı Babaş ve KATSO Başkanı Arslan ile birlikte şehrimizin değişik kesimlerindeki özel şahıs ve belediye arazilerini inceleyen Döven ve beraberindeki heyete, arsaların yaklaşık maliyeleri konusunda da bilgi verildi.

Hiton (7)_1600x1065

Gösterilen arsaların fotoğraflarını çeken ve sahiplerinin iletişim bilgilerini alan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Döven’in, otel yapmaya elverişli olarak değerlendirecekleri arsaların sahipleri ile iletişime geçip kısa süre içinde satın alma işini sonlandırmayı amaçladıkları öğrenildi.

 

20151207Yahya204

“Hiçbir sıkıntı yok”

Hilton markası ile ilimizin buluşmasının önemine değinen Vali Günaydın, Kastamonu’nun turizmde yolunun açık olduğunun bu sayede bir kez daha kanıtlanmış olacağını ifade etti. Döven ve beraberindeki heyete kapsamlı bir Kastamonu tanıtımı yaptıklarını kaydeden Vali Günaydın, “Yatırım konusunda en ufak bir sıkıntı yok. Gösterdiğimiz üzerine otel yapmaya müsait özel mülke ait çeşitli arazilerden özellikle üçü üzerinde yoğunlaştıklarını gördüm. Arazilerin sahipleri ile görüşeceklerini ve kısa süre içinde yer konusunu sonuçlandırmayı hedeflediklerini kaydettiler” dedi.

Hiton (8)_1600x1065

 “Gereken desteği vereceğiz”

 İlimizin turizm alanındaki hazırlıklarının ve verdiği çabasının meyvelerinin toplandığı bir döneme girildiğini kaydeden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Durmuş Döven ve beraberindeki heyeti şehrimizde ağırlamaktan son derece mutluluk duyduk. Sayın Döven otel yeri için incelemelerini yaptı ve şehrimizin 3 ayrı noktasındaki 3 ayrı şahıs arazisi üzerinde yoğunlaştı. Döven’in Hilton’u ilimize yüzde yüz kazandıracağına inanıyorum ve biz de Kastamonu Belediyesi olarak bu yatırıma gereken tüm desteği vereceğiz. İnşallah dünya markası olan Hilton Otelleri’nin bir tanesi de ilimizde inşa edilecek. Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda Hilton Oteli’ni çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Hiton (5)_1600x1065

“Son derece ciddi bir yatırım”

 Vali Günaydın ve Belediye Başkanı Babaş’la birlikte Hilton heyetine yardımcı olan Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, il turizmi ile ilgili detaylı bilgi verdiklerini kaydederek, “Valimiz ve Belediye Başkanımızın verdiği büyük emeği teslim etmemiz gerekiyor. Hilton heyeti ile yaklaşık yarım gün süren temaslarımızın ardından şehrimize son derece ciddi bir yatırım yapacaklarını gördüm” açıklamasında bulundu.

Hiton (6)_1600x1065

Havalimanımıza mecburi iniş yapmıştı  

Samsun’dan İstanbul’a özel uçağıyla gitmekte iken, İstanbul Havalimanı’ndan iniş izni verilmemesi nedeniyle iki hafta önce Kastamonu Havalimanı’na zorunlu iniş yapan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Kastamonu’da Hilton Oteli açmak için harekete geçmişti.

Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Durmuş Döven’in bu sözü üzerine, kendisiyle birlikte gece geç saatlerde arsa incelemesine çıkmışlar, Döven’e, otel inşa ettirebileceği bazı arsaları yerinde göstermişlerdi. Döven, Hilton CEO’sunu da alarak ilimize geleceğini söyleyerek şehrimizden ayrılmıştı.