Belediye’den sayaç uyarısı

 
Belediye Başkanlığı, su abonelerinden sayaçlarını soğuktan korumaları uyarısında bulundu.

Yapılan duyuruda; havaların aniden soğumasıyla birlikte su sayaçlarının donma ve patlama risklerine karşı, abonelerin önlem almalarının şart olduğu belirtildi. Bunun için öncelikle açık alanlarda bulunan sayaçların kalın yün kumaş, kauçuk, sünger ya da telis çuval parçaları ile sıkıca sarılarak muhafaza altına alınması gerektiği belirtilen açıklamada, “Su sayacının bulunduğu yerde muhafaza sandığı var ise muhafaza sandığı içerisine talaş ile doldurulması gerekiyor” denildi.

Duyuru şöyle devam etti:

“Soğukların şiddetli olduğu zamanlarda vatandaşlarımıza musluklarını kısık şekilde açık bırakmamalarını tavsiye ediyoruz. Donan sayaca ve tesisata hiçbir şekilde ateş tutulmamalı ve sıcak su dökülmemelidir. Sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızıyor veya damlıyor ise vatandaşlarımız abone numaralarını bildirmek suretiyle, KASKİ Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.
Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde soğuğa karşı hassas olan su sayaçlarının kolayca patlayacağını, gövdesi patlayan su sayacının tamir imkânının olmayıp hurdaya çıkacağını, bunun da hem vatandaşlar hem de ülke ekonomisi için büyük maddi kayıplara neden olacaktır. Vatandaşlarımızın bu gibi istenmeyen durumların yaşanmaması için gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz. Belediye Başkanlığı olarak yardım için 24 saat hizmet sunduğumuzu vatandaşlarımızın bilgilerini sunuyoruz.”