Bakan Kılıç’tan destek sözleri

Babaş, Ankara’dan mutlu döndü

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir’le birlikte ziyaret ettiği Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan Kastamonu için önemli sözler aldıklarını açıkladı..

Kuzeykent’te yapmayı planadıkları Kültür ve Spor Merkezi için Bakan’dan tam destek aldıklarını belirten Başkan Babaş, Göl Park projesi kapsamındaki spor kompleksleri ile belirledikleri arazilere yurt yapımı için gereken ilginin gösterileceği sözünü aldıklarını, yeni stadyum konusunda ise önümüzdeki yıl bir çalışma yapılabileceğinin belirtildiğini söyledi.

 

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a yaptığı ziyaretten sözler alarak ilimize döndü.

Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir’in de katıldığı ziyarette Kastamonu’nun spor merkezleri ve yurt konusundaki taleplerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a iletme fırsatını yakalayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, görüşmenin çok olumlu geçtiğini ve yakın zamanda güzel projelerin hayata geçeceğini söyledi.

2

Çok sıcak bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Babaş, “Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Kastamonu’yu çok yakından bilen bir kişi. Biz bu ziyarette ilimizin gençlik ve spor konusundaki tüm isteklerini anlattık. Sporda geldiğimiz durumu özetledik ve daha ileriye gitmek istediğimizi belirterek, destek istedik” dedi.

KÜLTÜR VE SPOR MERKEZİ

Kastamonu Belediyesi olarak Kuzeykent’e yapmayı planladıkları Kültür ve Spor Merkezi için desetk talep ettiklerini söyleyen Başkan Babaş, “Bu spor merkezimize bir de engelsiz yaşam alanı ekledik. Engelli vatandaşlarımızın da yararlanabileceği merkezi hayata geçireceğiz. Projeyi bu şekilde revize ediyoruz. Bakanımız da bu projenin sporla ilgili tüm bölümlerine gereken desteği verebileceğini söyledi. Kültür ve Spor Merkezi’nin sporla ilgili bölümlerini bakanımız destekleyecek. Kültürle ilgili bölümlerine ise Kültür ve Turizm Bakanımız’dan destek talep edeceğiz. Bu iki desteği de aldığımız zaman kısa süre içerisinde buranın ihalesini yaparız. Bu merkezimiz de iki adet spor salonu, yüzme havuzu, fitness salonu yer alacak. Kastamonu için güzel ve önemli bir proje olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

GÖL PARK PROJESİ

Hasan Doğan Spor Tesisleri’nin hemen yanında hayata geçirmeyi planladıkları Göl Park projesini de Bakan Kılıç’a sunduklarını söyleyen Başkan Tahsin Babaş, “Bakanımız bu projenin çok büyük bir proje olduğunu ve gereken yardımı bu proje için de yapacaklarını belirtti. Bu projemizin de spor ile ilgili kısımları inceledi. 4 saha bulunan projedeki spor kompleksini yapma sözü verdi. Yine bu alan içerisindeki öğrenci yurdu ve binicilik alanında da maliyet bilgisini istedi ve yardımcı olacağını söyledi” dedi.

Belediye Başkanı Babaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kastamonu ziyaretinde verdiği spor salonu sözüyle ilgili de Bakan Kılıç’tan, tahsis edilen arazi üzerine yapacakları spor salonunu 2016 yılı programına alındığı müjdesini edindiklerini söyledi.

Öğrenci yurtlarının da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olması nedeniyle de bazı taleplerinin olduğunu söyleyen Başkan Babaş, “4 adet yurt yerini Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a sunduk. Bunları inceledi ve hemen Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü’ne bu konuları iletti. 4 yurt yerinin ön anlaşmayla yapılması konusunda destek olacaklar. Artık üniversite çevresinde yurt yerleri konusunda iyice inceleme yapmadan ruhsat vermiyoruz” dedi.

 KASTAMONUSPOR

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ziyarette konunun Kastamonuspor 1966’nın başarısına da geldiğini belirterek, “Kastamonuspor 1966 ve Kastamonu Belediyespor’un durumlarını anlattık. Elde ettikleri başarılardan bahsettik. Bizleri tebrik etti. Özellikle Kasımpaşa galibiyetimizi kutladı. Başarı grafiğimizi yakından takip ettiğini de belirtti. Biz de ziyarette kendisine Kastamonuspor 1966 ve Kastamonu Belediyespor’un formalarını takdim ettik. Hazırladığımız dosyaları kendisine sunduk. Dile getirdiğimiz tüm konulara olumlu yaklaştı” diye konuştu.

Yeni bir stadyum konusunun da ziyarette gündeme geldiğini söyleyen Başkan Babaş, “Bu konuda bu yıl için değil ancak önümüzdeki yıl için bir çalışma yapabileceklerinin bilgisini aldık. Bu süre içerisinde biz de bu konudaki çalışmaları tamamlamaya çalışacağız” dedi.

Tesisler Daire Başkanı hemşehrimiz Salih Kaplan’la da bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Babaş, “Salih bey de memleketimizin çalışmalarıyla çok yakından ilgileniyor. Kendisi bize her konuda yardımcı oluyor. Bize verdiği desteklerden dolayı Salih Kaplan Bey’e de çok teşekkür ederim” dedi. • ERHAN VEREN