“50 yıllık hayal gerçek oluyor”

Kastamonuspor 1966 yönetim kurulu üyesi Sadettin Küçüktarakçı, 50 yıllık bir hayali gerçekleştirmeye çok yakın olduklarını söyledi.

Çorum Belediyespor galibiyetiyle ve rakiplerin de puan kaybetmesiyle büyük bir avantajı ellerinde bulundurduklarını söyleyen Sadettin Küçüktarakçı, tarihe tanıklık etmek, yılların hasretini bitirmek içinde tüm Kastamonulular’dan destek beklediklerini vurguladı.

Küçüktarakçı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Çorum Belediyespor galibiyetiyle, şampiyonluk yarışında önemli bir avantaj yakalayan takımımız 50 yıldır, tam yarım asırdır beklediğimiz günlere bizi taşıyacak. 1969 yılından bu yana bu günlerin hayalini kurduk, hasretini yaşadık. O zamanlar hayaldi ama şimdi gerçek oluyor. Ama zafer şarkıları söylemek için çok erken. Önümüzde oynanacak 9 karşılaşma ve toplanacak 27 puan var. Bu hafta üst üste oynayacağımız iki zorlu deplasmandan futbolcularımızın 3 puanla dönüp tarihe not düşeceklerine inanıyoruz. Taraftarlardamızdan özellikle içerde oynayacağımız son dört maçta, tribündeki yerlerini almalarını bekliyoruz. Takımımıza her zamankinden daha fazla destek verelim. Coşkuyu hem sahada hemde tribünde yakalayalım. Bu sevince tüm şehir olarak ortak olalım. Takımı maç öncesi coşkuyla karşılayıp, sevgiyle uğurlayalım. Kısacası tek yumruk tek yürek olalım. Şampiyonluk ateşi yüreklerde yakıldı. Tarihe tanıklık etmek, yılların hasretini bitirmek adına, tüm Kastamonululardan destek bekliyoruz. Yakalanan bu başarı bir inancın, bir azmin eseridir. Bu başarının arkasında Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve Kastamonuspor 1966 yönetim kurulunun memleket sevdası vardır. Bu vesileyle, Kastamonuspor 1966’nın mimarı Tahsin Babaş’a, kulüp başkanımız Mahir Altıkulaç ile tüm yönetim kurulu üyelerine, teknik heyete, sahada yüreklerini ortaya koyan futbolcularımıza tüm Kastamonulular adına çok teşekkür ediyorum. Bu şehir sizin emeklerinizi, sizin başarılarınızı unutmayacak. 100 yıl geçsede bu başarı hep konuşulacak, hiç unutulmayacak.”