88 gün sonra gelen karar

Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden Araç Belediyespor’un, ligin ilk haftasındaki maçıyla ilgili karar 88 gün sonra açıklandı.

Ligin açılış karşılaşmasında İstanbul temsilcisi Maltepe Spor Kulübü’nün maça çıkmayacağını beyan etmesi üzerine, federasyondan alınan teyitle birlikte Araç Belediyespor karşılaşmaya gitmedi.

Araç Belediyespor’un beklediği hükmen galibiyet kararı 88 gün sonra beklendiği doğrultuda açıklandı. 3 Ekim’de oynanması gereken ancak oynanmayan karşılaşma hakkında, 30 Aralık 2020 tarihinde 10-0 Araç lehine hükmen galibiyet kararı verildi.

Öte yandan ligin 7’nci haftasında namağlup iki takım olan Araç Belediyespor ile EGO Spor Kulübü karşılaşmış, mücadele 30-31 EGO’nun üstünlüğüyle sona ermişti. Ancak maçta tüm hentbol kamuoyu tarafından kabul gören birkaç kural hatası nedeniyle karşılaşmaya Araç yönetimi tarafından itiraz edildi.

14 Kasım’da oynanan bu karşılaşma sonrasında da federasyon tarafından yapılmış tek bir satır açıklama bulunmazken, edinilen bilgiye göre kararın disiplin kurulundan çıktığı ve yönetim kurulu onayına sunuldu.