Belediye’den öğrencilere sınava hazırlık desteği

Vidinlioğlu: “Gençlerimizin iyi eğitim alması için çabalıyoruz”

Kastamonu Belediyesi, üniversite sınavına girecek olan son sınıf ve lise mezunu öğrenciler için TYT on-line deneme sınavı düzenliyor.

Başkan Galip Vidinlioğlu’nun talimatı ve Sınav Eğitim Kurumlarının katkısıyla düzenleneceği açıklanan sınav13-14 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin eğitim sistemini, dolayısıyla öğrencileri de fazlaca etkilendiğini ifade eden Başkan Vidinlioğlukonuyla ilgili şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın, pandemi sürecinde aldığı tedbirler kapsamında yüz yüze eğitim sistemine verilen aradan öğrencilerimizin olumsuz anlamda etkilenmemesi için Kastamonu Belediyesi olarak bizler de üzerimize düşen görevi yaparakuzaktan eğitim sistemine destek vermek amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yaklaşık 200 tablet desteği verdik. İnterneti olmayan ya da internet erişimi sağlayamayan ailelerimiz belediyemizin sunmuş olduğu kablosuz internet ağından da faydalanabiliyorlar. Çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için yoğun bir çaba ve uğraş içindeyiz. 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz, eğitimleri için önemli bir sınav arifesindeler. Pandemi süreci nedeniyle okullarından uzakta kalan öğrencilerimizi motive edebilmek ve sınav kaygılarını bir nebze de olsa azaltabilmek adına böyle bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin eğitimi bizler için çok önemli. Bu deneme sınavlarının da öğrencilerimize katkı sunmasını ümit ediyor, LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.”

Kastamonu Belediyesinin düzenleyeceği on- line sınavlarla kendilerini deneme imkanı bulacak öğrenciler, https://www.kastamonu.bel.tr/  adresinde yer alan formu doldurarak kayıt olabilecek. Kayıt olan öğrencilere, sınav tarihinden bir gün önce sınava giriş için gerekli olan parola ve sınava giriş bağlantısı e-posta ve SMS yolu ile iletilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat çerçevesinde hazırlanan YükseköğretimKurumları Sınavı TYT-1 deneme sınavına girmek isteyen öğrencilerin en geç 11 Şubat 2021 tarihine kadar başvuru formlarını doldurması gerektiği vurgulanırken sınavın başlangıç tarihi 13 Şubat 2021 saat 10.00, bitiş tarihi ise 14 Şubat 2021saat 20.00 olarak belirlenirken bu süre zarfında öğrencilerin dilediği saat sınavlarına girerek belirlenen süre zarfında sınavlarını sonlandıracakları vurgulandı. Ayrıca öğrencilerimizin 0366 215 65 55 numaralı sabit hattı arayarak detaylı bilgi alabilecekleri de ifade edildi.

Öğrencilerin hem okul eğitimine, hem de sınavlara hazırlık sürecine önemli katkı sunan projede, akıllı test sistemi ve konu tarama testleriyle öğrencilere online olarak soru çözme imkanı sunuluyor.

Yapay zekaya sahip sistemde öğrencinin yanlış yaptığı sorular tespit edilerek, tekrar etmesi gereken konular öneriliyor, konu tarama testleri ile de soru çözümü pratiği arttırılırken sınav sonrası sınava giren öğrencilere detaylı jenerik karne verilecek.