AAÇD’den övgü ve destek

Kastamonu Arabuluculuk ve Alternatif Çözümler Derneği Başkanı. Uzman Arabulucu Av. Seda Bölükbaşı İhtiyar, “Sayın Ahmet Hamdi Topal hocamız Kastamonu için çok büyük bir değerdir ve çok büyük bir fırsattır. Kastamonu’da yaşayan insanlar olarak kendilerinin bilgi birikimlerinden, tecrübelerinden hepimizin istifade etmesi zarurettir” dedi.

Yeni kurulan Kastamonu Arabuluculuk ve Alternatif Çözümler Derneği, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Uzman Arabulucu Av. Seda Bölükbaşı İhtiyar, ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Rektör hocamızla hem yerel hem genel hukuk konularında görüş alış-verişinde bulunduk. Kendilerine gerek derneğimizle ilgili gerekse arabuluculuk ve alternatif çözümler konusunda hem bilgiler verdik hemde kendilerinin görüşlerinden istifade ettik.

Sayın hocamızla ilgili olarak bu ziyaretimizde edindiğimiz en önemli izlenim şudur:Sayın Ahmet Hamdi Topal hocamız Kastamonu için çok büyük bir değerdir ve çok büyük bir fırsattır.Kastamonu’da yaşayan insanlar olarak kendilerinin bilgi birikimlerinden, tecrübelerinden  hepimizin istifade etmesi zarurettir.

Kastamonu Üniversitemiz, kendilerinin rektör olmasından da öte  gerçekten gayretiyle, nezaketiyle, bilgisiyle, birikimiyle çok nitelikli bir bilim insanına sahiptir.Özellikle kendisinin hukukçu olması biz hukukçular için dahada büyük bir fırsattır.Bu sebeplede inşallah biz  hocamızın tüm bilgilerinden ve tecrübelerinden hem kendimiz için hemde Kastamonu’muz için faydalanacağız.

Umut ediyoruzki Kastamonu’da yaşayanlar olarak hep birlikte hocamızın kıymetini biliriz. Dolayısıyla bizler halkımızın huzuru ve mutluluğu için, Kastamonu’nun bilim merkezi olması için Ahmet Hamdi Topal hocamızın yapacağı tüm çalışmalarda sonuna kadar destekçisiyiz. Sayın hocamıza görevlerinde yüzaklığı ve muvaffakiyetler diliyoruz.”