AK Parti’nin yeni yönetimi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, AK PARTİ KASTAMONU İL KONGRESİ'NE KATILDI. (BURAK CAN TOKYÜREK - SEDAT AĞACIKOĞLU - VEDAT YUNUS İKİZOĞLU - YASİN ERDEM/KASTAMONU-İHA)

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’nın cumartesi günü gerçekleştirilen 6’ncı Olağan Kongresi’nde partiyi 2019 yılında yapılacak seçimlere taşıyacak olan yönetim belirlendi.
Doğan Ünlü başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda bir önceki yönetimde görev yapan 12, ilk kez sorumluluk üstlenen 17 isim yer aldı.
Bir önceki yönetimden; Ahmet Sarıahmetoğlu, Ferit Abayoğlu, Güray Parçal, Hakkı Ahmetoğlu, Hasan Yağcıoğlu, Hülya Purtul, İsmail Yılancıoğlu, Mahmure Nüket Akkaya, Mehdi Yenikomşuoğlu, Mehmet Kuşcu, Murat Yılmaz ve Osman Kocadelioğlu, Doğan Ünlü’nün yeni yönetimde de yer alan isimler olarak dikkat çekti.
Atilla Yamakoğlu, Beyhan Kayıkçı, Burak Cesur, Ertan Güney, Faruk Bitkin, Hakkı Çılgınoğlu, Hülya Büyükgökmen, İsmail Buturoğlu, Muhammet Sami Perk, Mustafa Çağlı, Mustafa Gülük, Nuran Bozok, Recep Dinler, Salih Ustaoğlu, Seda Bölükbaşı İhtiyar, Serdar Aydın ve Şehri Mutlu ise Doğan Ünlü’nün yeni dönemde çalışma ekibinde görmek istediği yeni isimler olarak 29 kişilik yönetim listesine girdi.
Doğan Ünlü, Tahsin Babaş, Eda Şen, Musa Kalafat, Faruk Özdemir ve Metin Ekşi’nin büyük kongre delegeleri olarak belirlendiği genel kurulda eski yöneticilere de seslenen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kastamonu’daki birlikteliği, büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinin çok önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Kongremizin, şehrimiz için, tüm Kastamonulu kardeşlerim için, ülkemiz, milletimiz, bölgemiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden diliyorum. Kastamonu teşkilatımızda görev alan tüm kardeşlerime, emekleri, gayretleri ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Kastamonu teşkilatlarımızda vazife üstlenmiş tüm kardeşlerimize kalbi şükranlarımı sunuyorum. Tabii, görevi devreden kardeşlerim için görev bitmiş değil, gerek görevi devralan kardeşlerim, gerek devreden kardeşlerim yine beraber çalışmaya devam edecekler. Bu bizim, birlik beraberliğimizin en güzel örneğidir. Bunu yapacağız. Çünkü bizde ayrılık, gayrılık yok. Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı devrediyoruz. Kim için? Aynı takım için. Takım aynı. Bu takımda asla bir defa hasımlık yok, hesabilik yok, hasbilik var. Bu hasbilikle yürüyeceğiz.” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrenin yapılacağı salonu gelmeden önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcıları salondaki partililere hitap etti.
EŞREF FAKIBABA
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “İnanıyorum ki 15 yıl önceki Kastamonu ile bugünkü çok farklı. Bunu yapan AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.
Fakıbaba, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Kastamonu 6. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, bir hekim olarak 15 yıl öncesinde pek çok dertleri bulunduğunu anımsatarak, “Hastanede başhekimdim. SSK Hastanesi’ndeki bir hastayı yan taraftaki Devlet Hastanesi’ne gönderemezdik.” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu anlatan Fakıbaba, “Öyle bir lider ki sadece Türkiye’nin değil. Birkaç gün önce Sudan, Tunus, Çat’taydım. İnsan böyle bir lidere, böyle bir partiye sahip olduğu için iftihar ediyor. Bizler sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” diye konuştu.
MUSTAFA ATAŞ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ise partililere teşekkür ederek sözlerine başladı. 15 yıllık iktidarlık süresince ülkenin önüne çok sayıda engeller getirildiğini ifade eden Ataş; “Bugüne kadar demokratik olmayan yöntemlerle bu milletin önünü kesmeye çalışanlar şunu bilsinler ki, Ak Parti iktidarda olduğu sürece, Recep Tayyip Erdoğan lider olarak bu ülkenin başında olduğu sürece, 81 milyonunun nefesini kesmedikleri sürece bu milletin sesini kesemeyecekler. Bu milletin önünü kesemeyecekler. Bu ülkenin kalkınmasına, gelişmesine asla engel olamayacaklar. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece, aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermediğimiz sürece bilsinler ki, ümmetin sesi ve nefesi olan Recep Tayyip Erdoğan’ı nefesini kesmeye çalışanlar, sesini kesmeye çalışanlar asla muvaffak olamayacaklardır. Bu millet bunlara bu fırsatı tattırmayacaktır.” diye konuştu.
RAVZA KAVAKCI
Kastamonu’nun çok kadim bir şehir olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Kastamonu’nun 15 Temmuz’da sergilediği duruşun her türlü övgüyü hak ettiğini ifade etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakcı, “Mehmet Akif’in Milli Mücadele esnasında herkese seslenişini biliyoruz. Mehmet Akif,  Nasrullah Camii kürsüsünden; “yeisi, meskeneti, tefrikayı büsbütün atalım, azme, mücadeleye, vahdete sarılalım” demişti. Kastamonu 15 Temmuz’da da İstiklal Savaşı mücadelesinde olduğu gibi hep birlikte ayakta ve reisinin arkasında durdu” dedi.