Amorium’dan Taş Ev

img20163Ankara yolu Kumara köyü mevkiinde üç yıldır “Fin Evi” otel olarak hizmet veren Amorium, Nisan ayında açılacak yeni yatırımı Taş Ev’le kapasitesini ve hizmet alanını genişletilyor. Tesis ‘Amorium Park Hotel Wooden & StoneHouse’ olarak değiştirilen yeni adıyla hizmet verecek.

Yaklaşık üç yıl önce, “Doğayla baş başa’ sloganı ile kapılarını açan ve Fin Evi olarak hizmet vermeye başlayan Amorium Resindence in Nature’e kardeş geliyor.

Ankara yolunun başlangıcında Kumara köyü mevkiinde kurulu Amorium Residence in Nature, bahçesinde inşaatı süren Taş Ev “StoneHouse” ile hizmet yelpazesini genişletecek.

krcogluAmorium Residence in Nature “Fin Evi-WoodenHouse-” Müdürü Sebahattin Kırcıoğlu, yeni yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Doğa tutkunlarına yepyeni yüzümüz ve ürünlerimizle daha iyi hizmet sunma amacıyla yola çıkmış ve yalnızca altı olan oda kapasitemizi 25’e çıkarmayı hedeflemişdik. Bu hedefimizin gerçekleşmesine artık günler kaldı. Tamamen doğal ahşaptan yapılmış olan ‘Fin Evimize’ bir Taş Ev ilave ettik. Bir yanda Kumara Köyü ve Kastamonu’yu kuş bakışı gören, diğer yanda ise çam ormanı içerisinde hisler uyandıran yeni binamızın inşaatında sona geldik. İnşallah Nisan ayının ilk haftası üstün Amorium hizmet anlayışını özleyen konuklarımızın hasretini sonlandırıyoruz.”

Kırcıoğlu, yeni birimleriyle ilgili bilgilendirmesini şöyle sürdürdü: “Ormanlar içinde kuş sesleri ve sincap oynaşları eşliğinde doğanın kucağında şehir oteli konsepti başka hiçbir tesiste yok. Dahası Amorium’un kış bahçesi içerisinde hizmet sunan Cafe D’Amorium, konuklara özel Türk Hamamı ‘Bain de Hürrem’ ve saunası ‘Sahha’nın yanı sıra Taş Ev bünyesinde yapılan çok amaçlı toplantı salonları, Panorama Restoranı ve tamamen doğal malzemelerin kullanıldığı farklı stillerdeki odalarıyla Kastamonu’da sınıfındaki tek tesis olduğunu söyleyebilirim. Nisan ayı başlarında genişleyen operasyonları ile hizmetlerine devam edecek olan tesiste; farklı büyüklük ve niteliklerde 25 oda, 1 sağlıklı yaşam merkezi, çok amaçlı Business Centre, Cafe D’Amorium -Winter Garden-Kış Bahçesi-, Panorama Restoran bulunuyor. Tesis oda kahvaltının yanı sıra kapalı gruplara yarım ve tam pansiyon hizmet verebilecek bir esnekliğe de sahip. Bunun yanı sıra her türlü banket ve küçük toplantı gruplarına özel çözümlerin sunulacağı tesiste özellikle Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen gruplarının üst düzey yöneticilerine yönelik dayanıklılık kampları da düzenlenebilecek. Tüm bu yeniliklerle birlikte tesisin adının ‘Amorium Park Hotel Wooden & StoneHouse’ olarak değiştirildiğini de ifade etmeliyiz.”