8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

 Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

Türk kadınının sembolleştiği kentlerin başında gelen ilimizde Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Vali Şehmus Günaydın, “Yürekleri sevgi dolu başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere, Şerife Bacı’nın ve Halime Çavuş’un torunları olan tüm Kastamonulu ve ülkemizdeki bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlıklı, başarılı ve huzurlu günler dilerim” dedi.

Günaydın, mesajında, karşılaştığı bütün zorluklarda sorumluluk alarak hayatın her aşamasında aktif görevler alan Türk kadınının, özellikle Milli Mücadele döneminde sergilediği özverili, fedakar ve vatansever davranışıyla kahramanlığın en güzel örneğini ortaya koyduğunu vurguladı.

8 Mart’ın, kadınların gurur günü olduğuna işaret eden Vali Günaydın, şunları kaydetti:

“8 Mart, varlıklarıyla fedakarlığı, kahramanlığı ve duyarlılığı temsil eden, sonsuz sevgi ve merhamet timsali kadınlarımızın gurur günüdür. Ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakarlıklarla, sosyal ve ekonomik alanda önemli roller üstlenen, toplumumuzun yapısını güçlendirip şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru, daima özverinin, asaletin, sevginin kaynağı olan kadınlarımız; her türlü takdiri hak etmektedirler. Günümüzde de Türk kadını eğitimden bilime, spora, sanattan ekonomiye, siyasetten kamu yönetimine, millet ve devlet yapımızın odağında başarı ile yerini alarak, birçok alanda uluslararası başarılara imza atmaktadırlar. İlimizde de, kadınların gerek kamuda, gerek özel sektörde, gerekse kendi imkanları ve emekleriyle çalışarak üretime katılmaları memnuniyet vericidir. Yürekleri sevgi dolu başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere, Şerife Bacı’nın ve Halime Çavuş’un torunları olan tüm Kastamonulu ve ülkemizdeki bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlıklı, başarılı ve huzurlu günler dilerim.”