Apaydın’dan destek sözü

Eski İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü, Araçlı hemşerimiz Nedret Apaydın, İl Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan’ı ziyaretinde Kastamonu’da gerçekleştirilebilecek kültür ve turizm projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti ve “Valiliğimiz ve İl Özel İdaresi desteği ile çeşitli projeler gerçekleştirilebilir. Ben bir Kastamonulu hemşeriniz olarak üzerime düşen her konuda yardımı ve desteği vermeye hazırım” dedi.

Nisan 2015 ile Mart 2017 arasında İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yapan Araç İğdirli hemşerimiz Nedret Apaydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan’ı makamında ziyaret etti.

Kastamonu’nun turizm ve kültür projeleri üzerine bilgi alışverişi yapılan ziyaret sonrasında kısa bir açıklama yapan Nedret Apaydın, “İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize yapmış olduğumuz bu ziyaretten çok memnun olarak ayrılıyorum. Genel Sekreterimizin çalışmalarını gayretlerini ismini gerek burada gerekse İstanbul’da çok duyduk. Kendisiyle tanışmak istedik. Kültür ve turizm adına neler yapılabilir ne gibi projeler geliştirebilir konusunda çok olumlu bir fikir alışverişi yaptık.
Kastamonu’nun hem kültür hem turizm alanında ciddi bir atılıma ihtiyacı var.Bu manada Genel Sekreterimizin ilgisi ve desteği ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile birlikte çok ciddi projeler gerçekleştirilebilir.Bu konuları kendisiyle paylaştım.Yakın zamanda Kültür ve Turizm alanında,Valiliğimiz ve İl Özel İdaresi desteği ile çeşitli projeler gerçekleştirilebilir. Ben bir Kastamonulu hemşeriniz olarak üzerime düşen her konuda yardımı ve desteği vermeye hazırım” dedi.

Genel Sekreter T. Zafer Karahasan ise, “Hemşerimizin yapmış olduğu bu nezaket ziyareti için kendisine çok teşekkür ediyorum. Hemşerimiz Nedret Apaydın eski İstanbul Kültür Turizm Müdürlüğü yapmış birisi, önemli tecrübelere sahip bir yöneticidir. Kendisiyle özellikle Kastamonu’nun kültür ve turizm konularında çok verimli bir fikir alışverişimiz olmuştur. Kendisinin de ifade ettiği gibi yapacağımız kültür ve turizm alanındaki çalışmalarımıza aktif olarak destek vereceğini, bu konularda memleketi için çalışacağını beyan etmişlerdir. Her şeyden önce bir Kastamonulu olarak kendisine bu duyarlılığı için teşekkür etmek isterim. Böyle bir hemşerimiz olduğu için kendisiyle gurur duyuyoruz. Nezaket ziyareti için bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.