Piyanonun prensesi. pırlanta Delfin

 

İtalya’nın Sicilya adasında düzenlenen AmiCaFest Uluslararası Piyano Festivalinde etkinliğin en değerli ödülü olan “Audience Award” burs ödülünü, Mete-Emel Tufan’ın 12 yaşındaki torunları Delfin Demiray, Dünyaca ünlü piyanistlerden oluşan jürinin oybirliğiyle kazandı.

12 yaşındaki Delfin Demirey, İtalya’nın Sicilya adasında düzenlenen AmiCaFest Uluslararası Piyano Festivalinde büyük bir başarıya imza attı.

Kastamonu’nun saygın siması, eski Köy Hizmetleri Bölge Müdürü ve eski KKV Başkanı Mete Tufan ve eşi Emel Tufan’ın torunları, Hande Tufan Demiray ve İlker Demiray çiftinin yetenekli kızları, Hale Tufan’ın sevgili yeğeni Delfin, etkinliğin en değerli ödülü olan “Audience Award” burs ödülünü katılımcı hocaların oybirliği ile kazandı.

Gerçekleştirilen törende ödülünü Vali ve Belediye Başkanından alan Delfin Demiray, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ve çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu piyanistler arasındaki en genç katılımcı olarak bu başarıya ulaştı.

Dünyaca ünlü piyanistlerden oluşan jüride; Kanada Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Enrico Elisi, İngiltere Royal Müzik Koleji’nden Prof. Dr. Sofya Gulyak, ABD Miami Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tian Ying ve Bilkent Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Yoonie Han yer aldı.

Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu 6. Sınıf’da öğrenimine devam etmekte olan Delfin Demiray, bugüne kadar Gülsin Onay, Stanislav Ivanovich gibi uluslararası tanınmış piyanistlerin masterclass sınıflarına katıldı, Ankara Mozarthaus’da düzenlenen Genç Yetenekler konserinde yer aldı. İzmir’de düzenlenen Mozart Uluslaraarası Piyano Yarışması’nda finalist olan Delfin, İstanbul’da gerçekleştirilen Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda da teşvik ödülü kazandı.

Türkiye’nin yeni İdil Biret’i olma yolunda ilerleyen pırlanta kızımızı ve ailesini kutluyor, ülkemize ve Kastamonu’ya yaşattığı gururdan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz…