Ardaşah’tan beyaz bayrak ayna

TJK’nın Şehit Şerife Bacı anısına düzenlediği koşunun bu yılki galibi Murat Yıldız’ın Ardaşah adlı atı oldu.

Kastamonu Valiliği’nin himayesinde Kastamonu Merkez ve İlçe Belediyeleri, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile Türkiye Jokey Kulübü kurucular üyesi sanatçı İlyas İlbey organizesinde düzenlenen Şehit Şerife Bacı At Koşusu cumartesi günü Ankara’da yapıldı.

2 yaşlı İngiliz atlarının katıldığı 1600 metrelik çim koşusunda Özcan Yıldırım’ın bindiği Ardaşah, çıkışta ele geçirdiği birinciliği yarış boyunca koruyup “beyaz bayrak ayna” yaparak kazandı.

İki büyük jokey Halis Karataş’ın bindiği Atıcı Bey’in altıncı, Gazi Koşusu’nu beş kez arka arkaya kazanan Ahmet Çelik’in bindiği Bulut’un üçüncü olduğu yarışta ikinciliği Prior, dördüncülüğü ise Secret Blood adlı atlar elde etti.

Şerife Bacı Koşusu’nun galibi Ardaşah’ın sahibi Murat Yıldız ve jokeyi Özcan Yıldırım’a ödüllerini Vali Yaşar Karadeniz ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu verdi.

Koşuya Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, TJK Asli üyesi Mete Aysal, Ankara 75. Yıl Hipodromu Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt, Türkiye Jokey Kulübü Kurucular Üyesi Sanatçı İlyas İlbey, ilçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Ahmet Zafer Ergün, sporseverler ve çeşitli illerden gelen misafirler katıldı.

Ankara Hipodromunda Şerife Bacı Koşusu organizasyonu kapsamında yöresel ürünlerimizin yer aldığı ikram ve satış stantları da oluşturuldu.