Yaylacıoğlu Konağı’nda BÜYÜK YANGIN

Kentin en büyük konutlarından birisi olan Yaylacıoğlu ailesine ait konakta önceki gece yangın çıktı. SGK Müdürlüğü’nün hemen yanı başında yer alan 3 katlı konağın çatısında başlayan yangın, petrol türevli kaplama ve izolasyon malzemelerine suyla müdahalenin yetersiz kalışının da bir sonucu olarak kısa sürede büyüdü.

3 saatte kontrol altına alınabilen yangına Kastamonu Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra yakın ilçe belediyeleri ve Orman İşletme’den gelen arazözler ve Özel İdare’nin su tankerleri de müdahale etti. Büyük panik oluşturan yangında, konağın çatısı ve çatı katı tamamen yanarken, diğer katlarda ise büyük hasar oluştu. Yangının sebebi araştırılıyor.

 

Kastamonu önceki gece büyük bir yangına sahne oldu. Candaroğulları Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü’nün hemen yanı başında bulunan Yaylacıoğlu ailesine ait konakta yangın çıktı. Kentin en büyük konutlarından birisi olan işadamıNiyazi Yaylacıoğlu ve ailesine ait 3 katlı konağın çatı kısmında başlayan yangın kısa sürede büyüdü ve petrol türevli kaplama ve izolasyon malzemelerine suyla müdahalenin yetersiz kalışının da bir sonucu olarakuzun süre kontrol altına alınamadı.

Saat 22.00 civarında başlayan yangına Kastamonu Belediyesi’nin itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme arazözleri, Özel İdare’ye ait su tankerleri ve civar ilçelerden Daday, İhsangazi, Araç belediyelerinin itfaiye araçları da müdahalede bulundu. İzinde bulunan itfaiye personeli de yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarına katkı sağladı. İtfaiye ekipleri yanan binanın çevresinde bulunan diğer binalara yangının sıçramaması için yoğun bir mücadele verdi.

Niyazi Yaylacıoğlu’nun istirahatte olduğu ve farkına varamadığı yangını komşular haber verdi. Kargaz ve EnerjiSA da yangın yerine gelerek gerekli önlemleri aldı. 3 saatlik bir müdahale sonunda kontrol altına alınabilen yangın gece 02.00 sularında söndürüldü. Yangında konağın çatısı ve çatı katıtamamen yanarken, diğer katlarda ise büyük hasar oluştu.

Yangın esnasında CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın da yangın mahalline gelerek yetkililerden bilgi aldı ve Yaylacıoğlu ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Milletvekili Baltacı, “Yangında tek tesellimiz can kaybının olmaması. Müdahalede bulunan tüm ekiplere teşekkür ederiz. Mahalle sakinlerine ve aileye geçmiş olsun” dedi.

Yangının çıkış sebebiyle ilgili olarak araştırmalar sürerken, polis ve itfaiye ekipleri konuyla ilgili olarak soruşturma başlattı. (C.M)