Arslan’ın Çin umudu

KATSO ile KOSGEB isbirliğinde düzenlenen Çin İş Gezisi programında heyetimiz Pekin Decor & Build Fuarı’nı ziyaretle temaslarına başladı.KATSO Başkanı Selçuk Arslan, Çin iş gezisi ile Kastamonu’nin dünyaya açılmasında yeni bir kapı daha açılmasını amaçladıklarını söyledi.

“Bu tür yurtdışı faaliyetlerinin Kastamonu ekonomisinin kabuğunu kırmasında önemli bir işlev göreceğini düşünüyoruz” diyen Arslan, “Pekin’de gerek fuar gerekse iş dünyası örgütleriyle yapacağımız temasların getirisini ilimizin göreceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

dscn7098KATSO ile KOSGEB isbirliğinde düzenlenen Çin İş Gezisi programında heyetimiz Pekin Decor & Build Fuarı’nı ziyaretle temaslarına başladı.

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan ve Meclis Başkanı Kadir Tonbul başkanlığındaki 27 kişilik Kastamonu heyeti, ilimizde inşaat sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinden oluşuyor.

KOSGEB Kastamonu Müdürü Nevzat Erol’un da katıldığı Çin iş gezisinde sektörün dünya ölçeğinde ulaştığı seviyenin izlenmesi yanısıra Çin ile ilimiz arasında iş ilişkisi sağlanması hedefleniyor.

dscn7072KATSO Başkanı Arslan Çin iş gezisi ile ilimizin dünyaya açılmasında yeni bir kapı daha açılmasını amaçladıklarını kaydederek, “Bu tür yurtdışı faaliyetlerinin Kastamonu ekonomisinin kabuğunu kırmasında önemli bir işlev göreceğini düşünüyoruz. Pekin’de gerek fuar gerekse iş dünyası örgütleriyle yapacağımız temasların getirisini ilimizin göreceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

dscn7077İnşaat sektöründeki son gelişmeleri görmek açısından Pekin fuarının önemine dikkat çeken KATSO Meclis Başkanı Tonbul ise yaptığı açıklamada, “İl ekonomimiz çeşitli sektörlerin varlığıyla hızla gelişiyor. Gelişimi sürdürülür kılabilmek amacıyla yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılmak son derece önemli. Biz de KATSO olarak bu yöndeki programlarımızı sürdürüyoruz” dedi.